4 Nisan 2007 11:09

Ayna

Tarkovski, 75. doğum yılında kendi ülkesinde anılıyor...

Bugün, dünya sinemasının en önemli yönetmenlerinden Andrei Tarkovski'nin 75. doğum yılı. 4 Nisan 1932 yılında şair bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen sinemacı, yedi uzun metrajlı filmiyle sinema tarihinde önemli bir yer edindi ve 29 Aralık 1986'da kanserden yaşamını yitirdi.Bu yaz, 6-13 Temmuz tarihleri arasında sinemacının evi olan Ivanovo şehrinde "Ayna" isimli büyük bir Andrei Tarkovski etkinliği gerçekleştirilecek. Festivalde yönetmenin filmleri ile birlikte, tüm dünyadan kurmaca, animasyon ve belgesel türünden filmler gösterilecek...Yakın zamanda +1 Kitap, yönetmenin günlüklerini Zaman Zaman İçinde Günlükler adıyla bastı.
Yorumlar
  • Gelmiş geçmiş en büyük sinemacıLardan birisi.sadece 7 tane fiLm çekerek kaç yönetmen başarabiLir bunu.Rus sineması haLa O'nun ruhunu arıyor.O'nun fiLmLerinden aLdığım hazzı,hissetiğim tanımLanamaz duyguLarı başka hiçbir şekiLde yaşayamam.keşke oraLarda ben de oLabiLseydim.aynı günLerde ben de evimde izLeyecem fiLmLerini ama.haLa Tarkovsky'nin sinemacıLığı tartışmak gibi tarihe geçecek cinsten saçmaLayanLara da bir şeyLer anLatır beLki bu etkinLik.O'nu anLayabiLmek ayrıcaLıktır.iyi ki doğdun usta...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir