14 Mayıs 2010 00:00

Aynadan göğsümü gösterdiler

Beren Saat, Gecenin Kanatları filminin sevişme sahnesinde tuzağa düştüğünü söyledi.

Gecenin Kanatları” filminin yapımcısıyla mahkemelik olan Beren Saat, filmdeki sevişme sahnesinde istemediği halde dolaba ayna konularak göğüslerinin gösterildiğini öne sürdü.

Başrolünde yer aldığı “Gecenin Kanatları” filmi yüzünden yapımcısı Murat Tokat ile mahkemelik olan Beren Saat’in hukuk savaşı başladı. Vatan gazetesinin haberine göre filmin tanıtımını yapmadığı gerekçesiyle yapımcısının 30 bin TL’lik tazminat davası açtığı ünlü oyuncunun ilk duruşması dün İstanbul Adliyesi’nde görüldü. Saat’i ünlülerin avukatı Oğuz Müftüoğlu savundu. Mahkemeye verilen dilekçede Beren Saat yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

Yapımcının hazırladığı sözleşmeyi hatır işi olduğu için önemsemeyip imzalamıştım. Meğer tek yanlı imiş. Bu bana ders oldu. O günden sonra uzmanların onaylamadığı hiçbir şeye imza atmıyorum. Sözleşmede üzerime düşenleri yaptım.

Yapımcı filmin ilk gösterim ve gala tarihlerini yanlış seçmiş. Film 1 hafta önce, Kurban Bayramı’nda gösterime girseydi daha iyi gişe yapardı. Gala tarihini de bana son anda bildirdiler. Bayram’da Aşk-ı Memnu ekibi İstanbul dışında olduğundan galanın yapılacağı hafta harıl harıl bölüm yetiştiriyorduk. Yapımcının tüm bu hatalarına rağmen adımı koyduğum film için elimden geldiğince röportajlara, televizyon programlarına katıldım.


Dava sırasında filmde sevişme sahnelerini isteyerek canlandırdığımı, Güz Sancısı filmi, Aşk-ı Memnu dizisinde de bu tür sahnelerde oynadığımı öne sürmüşler. Aslında tam olarak tuzağa düşürüldüm. Bu sahne için bana başrol erkek oyuncu ile bir yakınlaşma sahnesi çekilecek, belden yukarısı çıplak olacak ama sadece sırtını çekeceğiz demişlerdi. Meğer yan tarafa ayna koymuşlar. Rol heyecanı, fark edemedim. Hiç istemediğim görüntüleri kaydetmişler. Bunların kullanılmasına izin vermemiştim. Yaptıkları yetmezmiş gibi bir de zeytinyağı misali davranıyorlar.

KOCA AYNAYI NASIL GÖRMEMİŞ
Bu suçlamalar üzerine hurriyet.com.tr'ye konuşan filmin yapımcısı Murat Tokat, Beren Saat'in sözlerine sadece güldüklerini belirterek " İnsan o koca aynayı nasıl görmez. Böyle bir şey için bizim aynayı dolabın içine saklamamız gerekir. Kendini savunmak için komik duruma düşüyor. Bir de böyle bir sahnede ' hadi hemen sevişin' denmez. Bunun planları hazırlanır , provaları yapılır. İnsan oyuncusunu tuzağa düşürür mü..." dedi.

Yorumlar
  • adamla sewişirken sütyenini niye çıkarıyo o zaman normal sevişemiyor mu? illaki çıplak olacaksansa sonucuna da katlanacaksın :)

  • settekiler demek ki yabancı değil. onlara her tarafını gösterebiliyor

  • bana görede su var arkadaslar sen bir sanatcı isen gögüslerinin görünme noktasıd emek cıplak olmak demekse yanındaki karsındaki rol arkadasıns ettekiler görüyorda tvdekilermi görmesin ozaman soyunmayacaksın kardesim

  • madem bahsedilenler kadar var hemen sevişmeye saldıtıyor insan hiç etrafını kontrol etmez mi ya helede böle bir iş yaparken

  • bencede

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir