25 Eylül 2009 10:12

Aytmatov'un Vedası!

Unutulmaz Selvi Boylum Al Yazmalım'ın yazarı, değerli edebiyatçı Cengiz Aytmatov hayatını kaybetti...

Ali Özgentürk tarafından senaryolaştırılan, Atıf Yılmaz tarafından filme çekilen, Türkan Şoray ve Kadir İnar'ın oynadığı Selvi Boylum Al Yazmalım sinemamızın en güzel filmlerinden. Hatta bugün bile çekilen pek çok filmde ve televizyon dizisinde onun izlerini görüyoruz.Sinemamıza unutulmaz bir film kazandıran, Selvi Boylum Al Yazmalım'ın ünlü yazarı Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, böbrek yetmezliği sonucu Almanya'nın Nünberg kentinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.Kırgızistan'daki Talas eyaletinin Şeker Köyü'nde 12 Aralık 1928 yılında dünyaya gelen Aytmatov'un eserleri yüzlerce dile çevrildi. Sanatçının bazı ünlü eserleri Rusya'da da sinemaya aktarıldı.
Yorumlar
  • dünyanın en iyi yazarlarından biriydi öldüğüne çok üzüldüm mekanı cennet olsunR.İ.P

  • Sevgi neydi? sorusunu hepimize sorduran, sıradan insanların sıradan olmayan yamaşlarını ustaca kalema alan büyük bir edebiyatçıydı. Nur içinde yatsın.

  • Hoşçakal usta...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir