21 Ekim 2009 16:01

Azize Tan, Montpellier Film Festivali Jürisinde!

Uluslararası İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan, 31. Montpellier Akdeniz Filmleri Festivali Jürisi'ne davet edildi.

Bu yıl, 23 Ekim - 1 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan 31. Montpellier Akdeniz Filmleri Festivali Altın Antigone Yarışma Jürisi'ne Türkiye'yi temsilen Uluslararası İstanbul Film Festivali Direktörü Azize Tan davet edildi. Azize Tan ile beraber jüride, yönetmen ve yazar Rachida Krim, yapımcı ve yönetmen Djamel Bensalah, oyuncu Sana Alaoui ve jurinin başkanı olarak, ödüllü Fransız senarist ve oyuncu Ariane Ascaride yer alacak. 2006'dan beri İstanbul Film Festivali direktörü olarak görev yapan Azize Tan, NETPAC ve Asya Pasifik Film Ödülleri Akademisi üyesi ve daha önce Kudüs, Yerevan ve Granada Film Festivalleri'nde jüri üyeliği yaptı. 12 filmin yer aldığı Altın Antigone Yarışması'nda Türkiye'yi Aslı Özge'nin "Köprüdekiler" filmi temsil edecek. Fransa'nın önemli festivallerinden biri olan Montpellier Akdeniz Filmleri Festivali, bu yıl ayrıca Fransa'da Türk Mevsimi kapsamında çağdaş Türk sinemasına geniş yer ayırıyor. "Türkiye: Türk Sinemasının Rönesansı" başlığı altında yeni Türk sinemasına yön yeren yönetmenlerden Kazım Öz, Nuri Bilge Ceylan, Derviş Zaim, Reha Erdem, Tayfun Pirselimoğlu, Yeşim Ustaoğlu ve Zeki Demirkubuz'un üçer filmi gösterilecek. Festivalde ayrıca Selim Evci'nin "İki Çizgi", Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun yönettiği "Orada" ile Mehmet Bahadır Er ve Marina Gorbach'tan "Kara Köpekler Havlarken" filmleri de izleyiciyle buluşacak. Montpellier Film Festivali kapsamında ayrıca Ara Güler'in bir fotoğraf sergisi de yer alacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir