2 Aralık 2010 01:00

Azra kabul etmedi, rol Hülya'ya gitti

Azra Akın filmi kabul etmeyince rol Hülya Avşar'ın oldu.

Azra Akın, 72. Koğuşun film versiyonunda Fatma karakterini işlerinin yoğunluğundan kabul etmediği için rolün Hülya Avşar'a gittiğini açıkladı

Hülya Avşar 'ın fotoğrafları için tıklayınız..Orhan Kemal'in ünlü eseri 72. Koğuş adlı romanından uyarlanan tiyatro oyununda Fatma rolüyle beğeni toplayan Azra Akın, romanın sinema uyarlamasında neden oynamadığını açıkladı. Songül Öden ile önceki gün Citys de bulunan Cook Shop da yemek yiyen Azra Akın, oyunda rol aldığı için filmde de doğal olarak aynı rolün kendisine teklif edildiğini söyledi.

Azra Akın 'nın fotoğrafları için tıklayınız..Başka projeler için teklifi geri çevirmek zorunda kalan genç oyuncu, İsteseydim o rolü rahatlıkla oynardım. Ancak o vakitlerde başka projelere yoğunlaşmak zorundaydım. Bu yüzden yapımcılar Fatma 'yı oynaması için Hülya Avşar 'a gittiler. O da teklifi kabul etti diye konuştu.


Orhan Kemal 'in tiyatrodan sonra sinemaya da uyarlanan ünlü eseri, 1941 yılı Türkiye?sinde bir cezaevinde yaşanan trajik olayları anlatıyor.

MYNET SİNEMA FACEBOOK'TA. SEN DE KATIL! "Tıkla Beğen"

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir