13 Mayıs 2003 23:41

Baba 3 Büyük Bir Hataydı

Al Pacino çekiminden 12 yıl sonra Baba 3 ile hesaplaşıyor.Mario Puzo'nun ölümsüz romanından uyarlanan Baba-Godfather serisinin Michael Corleone'si, ünlü aktör Al Pacino'ya göre, serinin 1990 yılı yapımı son filmi Baba 3'ün çekilmiş olması büyük bir hataymış. Francis Ford Coppola'nın yönettiği serinin 3. filminin Michael Corleone'yi aklama adına yapıldığını söyleyen Pacino, bunun gereksiz bir şey olduğunu sonradan anladığını dile getirerek, "hem ticari kaygılar" hem de "Tipik Amerikan izleyicisi beğenileri" ne uygun bir senaryoya sahip olan filmin, diğer iki filmin yarattığı saygınlığı ve estetiği yerle bir ettiğini belirtti.
Yorumlar
  • Bu arada michealcorleone arkadaşı tebrik ediyorum. Bencede bu seri insanlara mafya olmayı değil. Saygılı birer insan olmayı, kendine güvenmeyi, çevrelenrindeki insanlar tarafından nasıl sayılacaklarını öğretiyor.

  • Bence kesinlikle bir hata değildi. Belki amacından sapmış olabilir doğru ama bence kendine has çok güzel bir filmdi. Al Pacino baba serisindeki en iyi oyunculuğunu bence bu filmde ortaya koymuş. Oscar'ı alamaması Pacino'ya yapılmış bir haksızlıktır. Üstelik 2. film son olarak pek bir açıklayıcı değildi. Son film seriye güzel bir nokta koydu, bence bu yüzden çekilmeliydi...

  • evet bence de al pacino söylediklerinde haklı diye düşünüyorum... çünkü baba 3, baba 1 ve baba 2 nin imajına ters düşmüş... bıkmadan usanmadan defalarca izlediğim baba 1 ve baba 2 den sonra baba 3 ü defalarca izleyecek kadar güzel bulmuyorum...

  • Al paçino veya başka eleştirmenler ne der bilmiyorum ama onun o film görünmesi bile olayı bitirmiştir. Tartışmaya bile gerek yok.

  • bence baba 3 iyikide çekti AL PACİNO serinin onun için oldugunu anladı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir