13 Mayıs 2003 23:41

Bafta'da da Piyanist'in Sesi Duyuldu!

İngiltere'nin en saygın sinema ödülleri arasında yer alan Bafta/İngiliz Akademi Film Ödülleri sahiplerini buldu. 2003 yılına damgasına tam anlamıyla vuran film ise Piyanist oldu. Yapım, En İyi Film Ödülü aldığı gibi, yönetmenine de yönetimindeki başarısı nedeniyle David Lean'in anısına verilen özel David Lean Ödülü kazandırdı. Pianist'in rakipleri Gangs Of New York, The Hours ve Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, başka dallarda ödül kazandılar. Listeyi aşağıda görebilirsiniz:En İyi FilmPianist / Roman PolanskiOrange Film Ödülü (Halk Jürisi): Yüzüklerin Efendisi: İki Kule / Peter JacksonAlexander Korda Ödülü (Dikkat Çeken İngiliz Filmi): The Warrior / Asif KapadiaCarl Foreman Ödülü (İlk Filmiyle Dikkat Çeken İngiliz Sinemacı): Asif Kapadia (The Warrior)David Lean Ödülü (Yönetmenlik başarısı) Roman Polanski (Piyanist)Orijinal Senaryo: Pedro Almodovar (Konuş Onunla)Uyarlama Senaryo: Charlie ve Donald Kaufman (TersYüz)Kadın Oyuncu: Nicole Kidman (The Hours)Erkek Oyuncu: Daniel Day-Lewis (Gangs of New York)Yardımcı Kadın Oyuncu: Catherine Zeta-Jones (Chicago)Yardımcı Erkek Oyuncu: Christopher Walken (Sıkıysa Yakala)İngilizce Olmayan Film Ödülü: Konuş Onunla / Pedro AlmadovarGörüntü Yönetimi: Conrad L. Hall (Azap Yolu)The Anthony Asquith Ödülü (Müziğe Katkıları Nedeniyle): Philip Glass (The Hours)
Yorumlar
  • Ama gerçekten çok iyi bi film. Ne kadar ödül alsa yeridir..

  • hiçbirsey anlmadım bu ödüllerden piyanist süpriz oldu benim için neyse tahminlerime bi bakman gerek tutan var ama burada sadece 14 kategori yazılmış anlamadım diğerlerini nerden bulacam veya tam kazanan listeyi nerden bulacam

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir