25 Eylül 2009 10:12

Bağımsızlık?

Cinemascope Dergisi'nin Aralık sayısı Türk Sineması'nda bağımsızlık olgusunu inceliyor...

Genel yayın yönetmenliğini Mesut Kara'nın yaptığı Cinemascope dergisinin Aralık sayısının ana dosyası "Türk Sineması'nda bağımsızlık olgusu". Prof. Dr. Bülent Vardar, Âlâ Sivas ve Nigar Pösteki'nin yazıları, Engin Ayça, Ahmet Soner, Orhan Ünser ve Mesut Kara'nın katılımıyla gerçekleşen sohbet, yine Âlâ Sivas'ın Giovanni Scognamillo ile gerçekleştirdiği söyleşi "bağımsız sinema"kavramı üzerine yeniden düşünmemizi sağladı. "Bağımsız ne? Neye göre ve ne kadar bağımsız? Bağımsızlık: Nereye kadar?"Bu önemli dosyayı ve diğer yazıları Mesut Kara yönetiminde dikkat çekici bir sinema dergisine dönüşen Cinemascope'ta okuyabilirsiniz.Derginin eski sayıları hakkında bilgi almak için tıklayın!
Yorumlar
  • Türkiye'de büyük stüdyolar yok ki... Bütün filmlerimiz bağımsız o yüzden. Tek bağımlılığı zeka yoksunu senaryolar sağlıyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir