16 Eylül 2010 00:00

'Bal' İsveç'te görücüye çıkıyor

Yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun, Berlin Film Festivali’nde "Altın Ayı" ödülünü alan "Bal" filmi İsveç’te 10 sinemada birden gösterime giriyor.

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Zergün Korutürk, "Bal" filminin gösterime girecek olması dolayısıyla İsveç’e gelen yönetmen Semih Kaplanoğlu onuruna bu akşam resepsiyon verdi.

Resepsiyona, büyükelçilik görevlileri ile İsveç’te yaşayan Türkler ve İsveçli davetliler katıldı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Semih Kaplanoğlu, filminin gösterime girecek olması nedeniyle İsveç’te bulunduğunu belirterek, daha sonra Norveç’e geçeceğini, "Bal" filminin gelecek günlerde de Norveç’te vizyona gireceğini söyledi.

Filmin 1 Ekimden itibaren İsveç’te değişik kentlerdeki 10 sinemada gösterileceğini bildiren Kaplanoğlu, Berlin Film Festivali’nden sonra "Bal" filminin dünyanın 38 ülkesine satıldığını ve gösterilmeye başlandığını anlattı. Kaplanoğlu, "Bal filmi, Japonya, Brezilya, Suriye, İran, ABD’nin de aralarında olduğu birçok ülkede de vizyona girecek" dedi.

Festivallerde alınan ödüllerin filmlerin tanıtımı açısından önemli olduğunu belirten Kaplanoğlu, "Uluslararası alanda son 10 senedir zaten bizim sinemamız çok önemli adımlar atıyor. Berlin’den gelen ödül de filme katkı sağladı. Şimdi daha çok ülkede tanınıyor, daha çok ülkede merak ediliyor ve izleniyor" diye konuştu.

Türkiye’de de kendi filmi açısından durumun fena olmadığını ifade eden Kaplanoğlu, "Türkiye’de seyircinin kendine özgü bir yapısı var. Ticari filmler çok satış yapıyor ama bizim filmlerimiz de gösterimde olsun, DVD’si olsun, seyirci sayısı biraz daha fazla olsa sevineceğiz ama çok da kötü değil" dedi.

Semih Kaplanoğlu ve diğer davetliler, büyükelçilikteki resepsiyonun ardından filmin gösterileceği salona giderek, "Bal"ı izledi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Gerard Butler son kararını açıkladı Gerard Butler son kararını açıkladı

   Yeni filminin tanıtımı için Suudi Arabistan’a gitmeyi planlayan Gerard Butler, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı nedeniyle basın turunu iptal etti.

  • Taylan Kardeşler Amerika'da Taylan Kardeşler Amerika'da

   Taylan Kardeş yurtdışına açıldı. İkili, Karga Seven Pictures’ın projelerinden sorumlu olacaklar.

  • Yol Arkadaşım 2 rekor kırdı Yol Arkadaşım 2 rekor kırdı

   İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç'un başrollerinde yer aldığı Yol Arkadaşım 2, son 15 yılın en iyi ekim ayı açılışına imza attı. İşte 12-14 Ekim 2018 hafta sonu Türkiye gişe rakamları...

  • Karşınızda 'Arıza Rıza' Karşınızda 'Arıza Rıza'

   Yılmaz Erdoğan’In merakla beklenen filmi Organize İşler 2’de 'Arıza Rıza' rolüyle kamera karşısına geçen Rıza Kocaoğlu’ndan ilk fotoğraflar geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir