12 Nisan 2011 00:00

Bal'a 'Altın Ayı'dan sonra 'Altın Arı' ödülü

Bal Tanıtım Derneğince, “balın tanıtılmasına verdiği katkılar” nedeniyle “Bal” filminin yönetmeni Semih Kaplanoğlu'na “Altın Arı Ödülü” verildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, Dernek Başkanı Ömer Salcan, Adana HiltonSA'da düzenlenen “2. Narenciye Balı Hasat Töreni”nde yaptığı konuşmada, bal ve arı ürünlerinin tanıtılması için 2006 yılından bu yana büyük çaba sarf ettiklerini belirtti.

Hasat töreni kapsamında bu yıl ilk kez “Altın Arı Ödülü” vermeye karar verdiklerini ifade eden Salcan, “Bal” filmiyle balın tanıtımına büyük katkı sağlayan yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun bu ödüle layık görüldüğünü bildirdi.

Ödül, Kaplanoğlu'nun törene katılamaması nedeniyle Vali İlhan Atış tarafından İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Nuh Yıldız'a verildi.

Bu arada, Atış, tören kapsamında Tarihi Taş Köprü üzerinde yılın ilk bal hasadını gerçekleştirdi. İlk hasat ürününü, açık artırmada 4 bin 100 liraya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz satın alındı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir