16 Ağustos 2010 00:00

Bangkok Film Festivali’ne rüşvet gölgesi

Amerikalı bir çift, Bangkok Film Festivali’nin kontrolünü ele geçirmek için Taylandlı yetkililere rüşvet verme suçlamasıyla cezaevine gönderildi.

Gerald Green ve eşi Patricia, altı ayı cezaevinde olmak üzere toplam 12 ay ve 250 bin dolar para cezası verildi. Ünlü aktör Kirk Douglas, mahkemede, çifti destekleyen bir dilekçe sunarken, Green ailesinin oldukça dürüst olduğunu ve onunla yaptıkları tüm anlaşmalarda çok adil davrandıklarını söyledi.

Patricia Green, 1999 tarihli Kirk Douglas ve Lauren Bacall’ın oynadığı Diamonds filminin yapımcılığını üstlenmişti. Patricia ve Gerald Green çifti, ticari amaçlar için yabancı yetkililere ahlak dışı ödeme yapmayı yasaklayan yeni Birleşik Devletler yasasına göre mahkûm edilen eğlence dünyasının ilk figürü oldu. Gerald ve Patricia çifti, 2003 ile 2006 yılları arasında Bangkok Film Festivali’nin organizasyonunu yapmış ve ünlü Hollywood yıldızlarını bir hafta süren etkinliklere gelmeleri için ikna etmişti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir