15 Nisan 2010 14:36

Basından Cannes'a Boykot

Dünyaca ünlü haber ajansları, 63. Cannes Film Festivali'nin programı ve tanıtımı ile ilgili düzenlenecek basın toplantısını boykot etme kararı aldı.

AFP, Reuters ve AP gibi büyük ajansların protestosunun sebebi, festival sırasındaki basın toplantıları ile film yıldızlarının festival sarayına girişi sırasında görüntü alınmasına sınırlama getirilmiş olması...Festival yönetimi, yayın haklarını alan Canal Plus ve Orange firmalarıyla yapılan anlaşmaları gerekçe göstererek, bu yılki festivalde görsel medyaya bazı sınırlamalar getirmişti. Cannes Film Festivalinde yarışacak ve gösterilecek filmler, yarın düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtılacak. Bu yıl 12-23 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan ve 20 filmin Altın Palmiye için yarışacağı festivalde, yarışmanın jüri başkanlığını ünlü çılgın yönetmen Tim Burton yapacak. Festival, Ridley Scott'un yönettiği, Russell Crowe'un oynadığı 'Robin Hood' isimli filmin gösterimiyle başlayacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir