16 Ağustos 2010 00:00

'Başka Dilde Aşk' ödüle doymuyor

Ukrayna’nın Berdyansk kentinde düzenlenen 13. Berdyansk Uluslararası Film Festivali sonuçlandı.

Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Sırbistan, Belarus, İtalya, Macaristan ve Türkiye’den toplam 14 filmin yarıştığı festivalde Belarus filmi Kurtlar/ Wolves, En İyi Film Ödülü’nün sahibi oldu.

Yönetmenliğini Alexander Kolbyshev’in yaptığı film En İyi Görüntü Ödülü’nü de kazandı. Türkiye’den katılan Başka Dilde Aşk’ın yönetmeni İlksen Başarır’a En İyi İlk Yönetmen ve filmin erkek oyuncusu Mert Fırat’a Genç Yetenek özel ödülleri verildi.

İşitme engelli bir gencin çağrı merkezinde çalışan bir kıza aşık olmasını konu alan film, insanları sosyal sorumluluk konularında daha duyarlı olmaya davet eden mesajlarıyla dikkat çekiyordu. Başka Dilde Aşk, 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde büyük ilgi görmüş, Kent Konseyi Seyirci Ödülü’nü kazanmıştı. 4. Uluslararası Bursa İpekyolu Festivali’nde ise hem seyirciler hem de eleştirmenlerden “tam not” alan film, En İyi Kadın Oyuncu ve Ulusal Altın Karagöz Uzun Metrajlı Film Yarışması SİYAD Ödülü’ne lâyık görülmüştü.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir