17 Haziran 2003 19:23

Başka Dünyaları Düşleyenler Yarışıyor

Türkiye'de uzun metraj filmlerin dünyasında bilim-kurgu gibi türler henüz denenmemiş alanlar olma özelliğini korusa da, kısa filmciler küçük bütçelerine ya da olanaksızlıklarına aldırış etmeden, başka dünyaların öykülerini anlatmaya çalışıyorlar. İlgi çekici bir yarışma, kısa metraj dünyasının hayalperestlerini ortaya çıkarmayı hedefliyor. 26 Ağustos - 10 Eylül tarihleri arasında 72 . kez yapılacak olan ve teması Uzay Teknolojileri ve Robotlar olarak belirlenen İzmir Enternasyonal Fuarı öncesi üniversite öğrencilerine yönelik Bilim-Kurgu Kısa Film Öykü Yarışması düzenleniyor. Ülkemizde ve dünyada uzay ve robot teknolojileri alanında ulaşılan ilerlemeleri İzmir Enternasyonal Fuarı'nda sunmak kadar; amacın insan-teknoloji ilişkilerinin önemine dikkat çekmek, gençlerin geleceğin dünyasını çok yönlü hayal etmesini sağlamak olduğu belirtildi.Tüm üniversite öğrencilerine açık yarışmada bilim kurgu kısa film öyküsü birincisine 750 Milyon TL, ikinciye 500 Milyon TL üçüncüye 300 Milyon TL para ödülleri ve plaket verilecek...Yarışma şartnamesine göre birden fazla öykü ile başvuruda bulunulabilecek yarışmada öykülerin iki sayfadan fazla olmaması ve özgün eserler olması şartı bulunuyor. Benzer veya alıntı olduğu belirlenen öykülerin yarışma dışı bırakılacağı önemle vurgulanıyor.Yarışma jürisinde ise şu isimler yer alıyor: Mehmet Açar (Sinema Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Eleştirmen) Engin Ayça (Yönetmen, Yazar), Hilmi Etikan (Yönetmen), Prof. Dr. Oğuz Makal (Sinema TV Öğretim Üyesi), Doğu Yücel (Yazar).Yarışmaya katılmak isteyenler en geç 15 Haziran 2003 günü mesai bitimine kadar aşağıdaki adrese başvurabilirler.İZFAŞ İzmir Fuarcılık HizmetleriHalkla İlişkiler Müdürlüğü Şair Eşref Bulvarı No:50Montrö 35230 Kültürpark / İZMİR İZFAŞ- Halkla İlişkiler Müdürlüğü Tel: 0.232. 482 12 70 www.izmirfair.com.tr
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir