25 Eylül 2009 10:12

Başkentin Jürileri

19. Ankara Uluslararası Film Festivali yarışmalarının jürileri belli oldu!

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 13-23 Mart 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 19. Ankara Uluslararası Film Festivali yarışmalarının jürileri belli oldu.Buna göre toplam 16 dalda ödül verilecek Ulusal Uzun Film Yarışması'nın jürisi; Reis Çelik (yönetmen), Gülseren Güçhan (akademisyen) Hülya Koçyiğit (oyuncu), SUAVİ (müzisyen) ve Ali Ulvi Uyanık'tan (sinema yazarı) oluşuyor. En İyi Kurmaca, En İyi Deneysel ve En iyi Canlandırma dallarında toplam üç ödülün verileceği Ulusal Kısa Film Yarışması jürisi ise Bülent Çaplı (akademisyen), Meral Erez (canlandırma sanatçısı), Küçük İskender (şair, yazar), Yeşim Tabak (sinema yazarı) ve Oğuzhan Tercan'dan (yönetmen) oluşuyor.Profesyonel ve Amatör kategorilerinde en iyi üç belgeseli belirleyecek Ulusal Belgesel Film Yarışması jürisi ise, Pelin Esmer (yönetmen), Uğur Kutay (akademisyen), Gül Muyan (yönetmen), Ahmet Soner (yönetmen) ve Z. Tül Akbal Süalp'ten (sinema yazarı, akademisyen) oluşuyor.
Yorumlar
  • Hiç bir şeyimiz doğru dürüst olmuyor...

  • Reis Çelik sinema adına ne yapmışda Juri üyeliğine getirilmiş anlamadım. Umarım filmlerde Juri üyeleri kadar kötü değildir.

  • Uzun metraj jürisi son derece kötü

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir