13 Ağustos 2015 10:26

'Baskın' Toronto Film Festivali'nde

Can Evrenol’un 'Baskın'ı Toronto Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.

Can Evrenol’un yönetmenliğini yaptığı “Baskın” Toronto Uluslararası Film Festivali’nin Midnight Madness bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.


Midnight Madness; gece yarısı filmleri olarak da adlandırılan aksiyon, korku ve fantastik öğeleri alışılmışın dışında bir yere taşıyarak sınırları zorlayan filmlere yer vermesiyle tanınan bir seçki.

1988 yılından beri devam eden Madness seçkisi Dario Argento, Takashi Miike, Eli Roth, Sacha Baron Cohen gibi yönetmenlere, Hellbound: Hellraiser II, Dazed and Confused, Saw gibi türünde dikkat çeken filmlere seçkisinde yer vermesiyle biliniyor.Dünya prömiyerini Eylül’de Toronto Film Festivali’nin Midnight Madness seçkisi kapsamında gerçekleştirdikten sonra Montreal’de Türk filmleri festivalinde, Austin’de Fantastikfest’deki gösterimlerinin ardından Ekim ayında İspanya’daki Sitges Film Festivali’yarışmada ve 9 Ekim 2015’te Filmekimi kapsamında yer alacak.

Baskın; beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için
gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu eden bir
gece yarısı filmi.Filmin başrollerinde ise Ergun Kuyucu (Sevimli Tehlikeli), Görkem Kasal,
Fatih Dokgöz (Öyle Sevdim ki Seni, Elveda Katya Elveda Katya, Sümela'nın
Şifresi:Temel Sümela'nın Şifresi:Temel), Muharrem Bayrak (Çilek, Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 Eve Dönüş: Sarıkamış 1915) ve Sabahattin Yakut (Jin, Yav He He) bulunmakta.

Can Evronolʼun yönetmenliğini üstlendiği, senaristliğini ise yine Can Evrenol, Cem Özüduru, Oğulcan Eren Akay ve Erçin Sadıkoğlu üstlendiği Baskın Türkiyeʼde 13 Kasım 2015 günü izleyici ile buluşacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir