28 Nisan 2006 10:59

Batman Kartını Oynadı: Joker!

Nolan'ın listesinde Law da var

Batman Başlıyor'un yarasa adama yeni bir soluk getirmesiyle Warner Bros.'un yola devam kararı aldığını bilmeyen kalmadı. Christopher Nolan'ın yeni filmin baş kötüsü Joker'i canlandırmak üzere hangi aktörleri düşündüğünden sık sık bahsettik.Batman-on-film'in bildirdiğine göre Nolan'ın listesinde üst sıralarda yer alan aktörlerin arasında Jude Law da var.Warner Bros. kaynaklı, ancak resmi olmayan, habere göre Law ilk olarak Harvey Dent'i canlandırması için düşünülmüş. Ancak stüdyo kendisine Joker kostümünün daha çok uyacağı kararını almış.Haberi gönderen ve ismi gizli tutulan köstebeğin, Batman Başlıyor'la ilgili pek çok, sonradan gerçekliği ortaya çıkan dedikoduyu basına sızdırmış olması Law'ın şansının epey yüksek olduğunu gösteriyor. Aynı köstebek daha önce de Ken Watanabe ve Katie Holmes'ün ilk film için seçildiğini bildirmiş ve ardından haber stüdyo tarafından doğrulanmıştı.Warner'ın listesinde olan ve Nolan'ın seçimine bırakılan aktörler arasında adını andığımız son isim Hugo Weaving idi. İyi ya da kötü tüm kahramanların kalbi Beyazperde.com'da atar, tıklamaya devam edin tüm gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!
Yorumlar
  • bence en iyi joker...sean penn olurdu.

  • "Law"ın bence de Joker'de işi yok."Jonny Deep"se harika bir oyuncu olmasının yanında fazla "-temiz-" bir surat ifadesi olduğundan Joker'e uygun değil kanımca."Williams"sa herçekten "mükemmel" bir seçim.Ama rolü "Hugo Weaving" almalı.Bu aktörün beyaz perdede sergileyeceği daha bir çok yeteneği mevcut kanatimce. "V" rolünde, sadece ses, kafa ve vücut haraketlerini kullanarak seyircide sanki o maskenin mimikleri varmış hissini uyandıran bir kişi her rolü başarıyla canlandıra bilir; Özelliklede Joker gibi marjinal konuşmayı ve kelime oyunlarını seven bir karakterin rolünü.Hem orjinal(çizgi roman) joker'e de vücut ölçüleri Willams'dan daha uygun. (GÜlüşünü de unutmamak gerek tabi.)Fakat tabi ki "Willams" bu listedeki en ağır top ve eğer başka faktörler devreye girmezse rolüde o alır gibi. Ama beyazperdenin son yıllarda kazandığı en iyi karakter oyuncularından birinin de şansı olmalı (Weaving).

  • "Warner Bros. kaynaklı, ancak resmi olmayan, habere göre" garip... Hem Warner Bros. kaynaklı, hem de resmi değil :S Kulaktan dolma bilgiler mi oluyor ?

  • Batman'de 'Joker' karakterine en uygunu yine yeniden her zamanki gibi efsane Jack Nicholson'dur. Adam bu karaktere, mimiklere, sözlere yani herşeye öyle uygunki. Tamam şu an film için yaşlı olabilir ama diğer Joker'leride gördük ne vasat berbat olduklarını. Her neyse Robie Williams'da bir başka seçenek. Ama benim aklımda Jonny Deep var, kim ne derse desin adam her rolün ne olursa olsun hakkını veriyor...

  • sitenin bir önceki vermiş olduğu habere göre bu role en iyi gidecek adam özellikle dün akşam yine izleyip,fikrimin üzerine binlerece artı puan koyup şu anda yazdığım Jack Nicholson'ın unutulmaz joker performansının üstüne bana kalırsa en iyi performansı Robin Williams gösterir ki bence öküz altında buzağı aramanın bir anlamı yok,bu role gidecek bir çok kişi varken ki ha şu da var eğer oyuncuysanız,kötü de olursunuz aile babası da,psikopatta,doktor da(bkz:nicholas cage)buna rağmen özellikle şizofren ve de ne yapacağı belli olmayan bir kişiyi canlandırma görevi bu önümüze sunulan isimler içinde en çok bu kişiye layık olur gibi geliyo,yoksa bana kalırsa Law'ın ne işi var Joker'le...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir