20 Haziran 2005 08:59

Batman Muhteşem Döndü

Nolan'ın elinden mucizeler…

Tüm Batman hayranları, çizgi sayfalardan beyazperdeye sıçrayan, dönem dönem hayalkırıklığı yaratan kahramana güçlü bir merhaba dedi. Batman Başlıyor, Pazartesi'yi 71.1 milyon dolarlık gişe hasılatı ile karşıladı.Geçtiğimiz Çarşamba günü vizyona giren film, toplamda 71.1 milyon dolar, sadece hafta sonunda ise 46.9 milyon dolarla yılın en iyi beşinci açılışını yaptı. Dünya çapındaki hasılatı ise 112.8 milyon dolar olan Batman Başlıyor, Christopher Nolan'ın elinin oldukça uğurlu geldiğini ispatladı.Geçtiğimiz hafta vizyona giren Doug Liman filmi Bay ve Bayan Smith ise bu hafta %46 oranında ciddi bir seyirci kaybı yaşadı. Yine de 27.3 milyon dolar hasılat elde edebilen filmin 10 gün sonunda dünya çapındaki gişe geliri 98 milyon dolar oldu.Üçüncü sıraya yerleşen çizgi film Madagascar ise 11.1 milyon dolar kazandı ve toplam gelirini 147.2 milyon dolara yükselterek animasyonların beyazperde başarısındaki son halka oldu.
Yorumlar
  • tim burton abimiz bana kızacak [eer bunu okusaydı kızardı] ama bu batman filmi hayatımda izleidiğim en iyi batman'di!! iyi ki gitmişim filme

  • çok dogal gişe hasılatı yapması batman nın kült izleyicileri var...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir