6 Mart 2016 03:48

Batman V Superman detayları

Filmle ilgili bilmek istedikleriniz burada...

Yönetmen: 2013’te Man of Steel’i çeken Zack Snyder, bu filmi de yöneterek hikayeyi devam ettiriyor. Benzer şekilde Snyder, 2009 yapımı Watchmen’in de, 2006 yapımı 300’ün de yönetmeni. Batman v Superman’den sonra Justice League filmlerini de o üstlenecek. DC prodüksiyonlarında ismini epey görüyoruz, görmeye de devam edeceğiz demek bu.Senaristler:
Ben Affleck’in Argo’sunu yazan Oscar ödüllü Chris Terrio, bu filmin senaristlerinden biri. Projedeki bir başka senarist te David S. Goyer. Man of Steel, Dark Knight üçlemesi ve Blade üçlemesi Goyer’in daha önce senarist olarak çalıştığı benzer yapımlardan. Neil Gaiman’ın meşhur çizgi romanlarından The Sandman ise senaristin bir sonraki çalışması olacak. Filmin başkarakter diyaloglarında Bob Kane, Bill Finger, Jerry Siegel ve Joe Shuster’in de imzaları var.Hikaye:
Hikayede en son Superman'in “tanrısal” gücüne tanık olmuş olan Amerikan vatandaşları, Superman’in kim olduğu konusunda bir çelişki içine düşer. Çünkü onu dünya için gerekli bir kurtarıcı olarak görenler olduğu kadar kontrolsüz ve tehdit oluşturan bir 'yaratık' olarak görenler de vardır. Bu çelişki arttıkça Superman'in şehri Metropolis'te patlak veren olaylar diğer şehirlere de sıçramaya başlanır. Ancak bu şehirlerden biri olaya dahil oldu mu işin rengi değişir; Gotham.

İş Gotham'a gelince o şehrin sahibi olan Kara Şövalye Batman, Superman'i bir tehdit olarak görerek karşısına alır. İki efsane birbirleriyle didişmeye başlarken asıl tehdit ise beklenmedik bir yerden gelir.: Doomsday. Durum böyle gelişince de dünyayı esas tehdide karşı tek koruyabilecek ekip Justice League'in temelleri atmaya başlanır. Wonder Woman da iki kahramanın yanlarındadır. Cyborg ve Aquaman'in ise bu gelişmelerde ne gibi rolleri olacak, meçhul gibi hala.
Ben Affleck : Bruce Wayne / Batman


En son kendisini Daredevil’de izlemiştik. Bir başka süper kahramanı canlandıracağı için haklı olarak heyecanlı olduğunu röportajlarda dile getiren Affleck, bir daha böyle bir şansın eline geçmeme ihtimali olduğunu da düşünerek, tereddüt etmeden rolü kabul ettiğini de anlatıyor. Bir yandan da bu filmle karaktere farklı bir açı katmak gerektiğini düşündüğü için, zor da olsa bunun kaçırılamayacak bir fırsat olduğunu düşünüyor. Diğer Batman filmlerinde yansıtılmış karakterden en büyük farkın ise bu filmde tek başına olmaması, Superman gibi başka karakterlerin yer alması olduğunu düşünen Ben Affleck, bakalım Christian Bale’den sonra nasıl bir Batman olacak?Henry Cavill : Clark Kent / Superman


Malumunuz, Man of Steel’de de Superman oydu. Christopher Reeve ile özdeşleştikten sonra nihayet yeni Superman’e alışıyoruz artık. Üstelik artık Clark Kent gözlüklerini de fazla takmıyor süper kahramanımız, ve sanki artık gerçeğin, adaletin temsilcisi değil gibi bu karakter. Bu tanrısal varlığa bakış açısı epey değişiyor, belki de Krypton’lu ulusal güvenliğe bir tehdittir deniyor hatta. Snyder şu soruyu soruyor, sahiden de bize hiç sırtını dönmez mi sandık? Bakalım bu şüphe veren Superman’i Henry Cavill nasıl canlandıracak yeni filmde…
Gal Gadot : Diana Prince / Wonder Woman


5000 yaşlarında, hemen iyileşebilen, uçarcasına zıplayabilen ve yumruğu sert bir kadın karakterden bahsediyoruz. İnsanların neler yapabildiğini gören ve bir süredir sessiz kalan, kabuğuna çekilen bir karakter, Batman gibi. Tekrar dönüp savaşması güç. Eskiden modellik yapan dansçı Gadot en son Fast&Furious serisinde Gisele adlı karaktere can vermişti. Wonder Woman’ın kendi filmi de olacak. Patty Jenkins’in yönettiği filmin çekimleri başladı bile, Gadot bu aralar Londra-İtalya arası gidip geliyor çekimler için. Film 2017’nin ortalarında sinemalarda olacakmış.Doomsday:
Çizgi romanda detaylı bir geçmişe sahip bu karakter ama onu tanıtmanın kısa bir yolunu bulalım burada. Kötü karakterlerden biri olan Doomsday Kripton’da bir bilimadamı tarafından yaratılmış. Süper kuvvetleri var, yaralanmamazlık, dayanıklılık, hızlı iyileşme ve yenilenme, her öldürüldüğünde daha güçlü olarak geri gelme gibi. Superman’in ölümüne yol açan karakter. Bir nevi Batman’in Bane’si gibi. Bakalım bu filmde ne türlü belaların sebebi olacak Doomsday.Çekimler ve Mekanlar:
Görüntü yönetmeni Larry Fong bu filmde, Man Of Steel de ise Amir Mokri idi. Fong daha önce Snyder ile 300, Watchmen ve Sucker Punch’da çalışmıştı. Filmin çekimleri 2013 sonunda Los Angeles Koleji’nde başladı. Daha sonra Chicago, Yorkville, Detroit ve New Mexico’da devam eden çekimlerin bir kısmı IMAX kameralarıyla çekildi.
Blue-ray’e özel bir R-Rated Bölüm:
Bildiğiniz üzere şiddet ve cinsellik içeren bazı sahnelerden dolayı bazı filmler yaş sınırı anlamında derecelendiriliyor. R rated filmler genelde 18 yaş altına hitap etmiyor anlamına geliyor. Sinemalarda oynayacak olan filmde herhangi bir yaş sınırlaması yok, çünkü buna gerek olacak sahneler yok fakat Blue-Ray için bu derecelendirilmeyi almış sahneler olduğu duyuruldu. Bu versiyonda Jena Malone’nin karakteri de olacak ama sinemalarda gösterilecek olan versiyonda bu karakter yok. Canlandırdığı karakter de Robin veya Batgirl değilmiş.Filmin Karakter PosterleriMELİS ZARARSIZ


SÜPER GÜÇLERİ OLMAYAN EN GÜÇLÜ 10 SÜPER KAHRAMAN VE KÖTÜ
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  • Dakota Johnson festivale damga vurdu Dakota Johnson festivale damga vurdu

   Marakeş Film Festivali’nin jürisinde yer alan genç oyuncu Dakota Johnson güzelliğiyle festivale damga vurdu.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir