17 Eylül 2004 12:54

Batman'e İki Yıldız

Müzikler emin ellerde

Batman Begins'in film müziklerini için Hollywood'un iki çok ünlü bestecisi ile görüşmeler başlamış. Eğer kabul ederlerse, ki öyle gözüküyor, James Newton Howard ve Hans Zimmer Batman'i müzikleriyle de hatırlatacak.İki ünlü besteci bugüne kadar yüzden fazla orijinal film müziğine imza atmışlar. Howard'ı akıllarda bırakan filmler; Özel Bir Kadın, Fransız Öpücüğü, Şeytanın Avukatı, Altıncı His. Ünlü besteci son olarak Hidalgo, Collateral ve M. Night Shyamalan'ın Köy'ünün müziklerini yapmış.Zimmer ise herhalde Yağmur Adam dediğimizde herkesin hatırlayacağı bir isim. Bunun dışında Aslan Kral, Yıldırım Günleri, Benden Bu Kadar, Son Samuray, Gladyatör gibi bol ödüllü filmlerin müziklerinde de O'nun imzası var.Eğer iki besteci Batman'i üstlenirse 1994'deki Wyatt Earp'ten sonra ilk defa yeniden bir araya gelişleri olacak.
Yorumlar
  • Şu anda Lorena dan sonra bence 1 numara.. Ama lorenayı geçemez diye de düşünüyorumM..

  • Birbirinden yetenekli 2 müzisyen. Dany elfman'nın olmaması üzücü ama ben zimmer ve howard'ında elfman kadar kalitelibir iş ortaya cıkaracağından eminim.

  • Sleppy hollow , spider-man 1-2 , Nightmare before christmas , Army of darkness , red dragon ... gibi filmleri de eklemek lazım danny elfman scorelarına.Christopher Nolanı ilk filmi olan memento'sundan dolayı severim , 2.filmi de fena değildi ama ben batman'i tekrar çekmeyi gereksiz buluyorum.89da çekilmiş bir filmin yeniden çekilmesine de ilk defa şahit oluyorum.Bu bile batmanin ne derece kült olduğunu gösterir.Tim Burton'un 2 batmaninden sonrakilerin ne derece fiyasko olduğuda bir gerçek.Son söz olarak Howard gerilim yapar zimmer aksiyon-dram ama danny ikisini bir yapar, fark burda işte.

  • Zimmer'in Rain Man'a yaptığı müzik olmasa Rain Man'i bu kadar severmiydim bilmiyorum...

  • bence ikisi de iyi bir seçim.iyi iş çıkaracaklarına şüphem yok...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir