13 Mayıs 2003 23:41

Battle Royale'in Yaratıcısına Veda...

Tora!Tora!Tora! filmiyle tanınan ve en son 2000 tarihli Battle Royale ile dikkatleri üzerine çeken 72 yaşındaki Japon yönetmen kansere yenik düştü. Kinji Fukasaku son olarak Battle Royale'in ikinci bölümü üzerinde çalışıyordu.42 tane 9. sınıf öğrencisi, hayatta kalabilmek için birbirlerini öldürmek zorunda kalacakları bir adaya bırakılır, ve savaş oyunu başlar. Sineklerin Tanrısı ile Running Man arası, şiddet dozu yüksek, sinir bozucu bir yapım olan Battle Royale, bazı eleştirmenlere göre çağdaş Japon toplumunda yetişkinlerin, gençlerin yaşam tarzlarından ve potansiyellerinden duydukları korkuyu yansıtıyor. Fukasaku, çarpıcı filmiyle 2000 yılı Japon Akademisi ödüllerine En İyi Yönetmen ve Senaryo dallarında aday olmuştu.
Yorumlar
  • elveda FUKASAKU....

  • Ne vahşet dolu bir filmdi. Divx'i olmayanlar seyredemedi ve seyredemez de.. Ancak DVD'si varsa. Ama bence herkes seyretmeli ve vahşet nasıl bir ekrana yansıtılabilirmiş görmeli. Bu filme inanamayacaksınız. Battle Royale.

  • bir yıldız daha kaydı....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir