25 Eylül 2009 10:12

Bay Lazarescu Öldü!

Bay Lazarescu'nun Ölümü filminin yıldızı Ion Fiscuteanu 70 yaşında yaşama veda etti...

Son yıllarda Romanya'dan çok çarpıcı filmler geliyor. Sinemanın yükselişinde önemli rol oynayan filmlerden bir tanesi de şüphesiz Bay Lazarescu'nun Ölümü.Yalnız yaşıyan yaşlı bir adamın bir gece fenalaşmasının ardından yardımsever bir hemşirenin öncülüğünde hastaneden hastaneye taşınmasını fakat fakir ve alkole düşkün olması nedeniyle hastaneler tarafından geri çevrilmesini ve en sonunda filmin adındaki olayın gerçekleşmesini anlatan film küçük bir başyapıttı.Bu filmi ölümüzleştiren sinema ve tiyatro oyuncusu Ion Fiscuteanu 70 yaşında Bükreş'te öldü. Aktör filmin ardından pek çok önemli festivalde ödül kazanmış ve sinema seyircilerinin hafızasına kazınmıştı.
Yorumlar
  • Ion Fiscuteanu'nun filmini izleme fırsatı bulamadım,fakat çok olumlu yorumlar okudum internetten ,habere üzüldüm çok değerli bir oyuncuydu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir