9 Ocak 2006 14:23

Bayrağı Watanabe Çekecek

Perdenin diğer tarafında Iwo Jima

Clint Eastwood'un 2. Dünya Savaşı'nın en kanlı muharebelerinden biri olan Iwo Jima'yı beyazperdeye taşıyacağını duyurmuştuk. Hatta usta yönetmen hikayeyi iki gözden aktarmaya karar vermiş, bir Japonların bir de Amerikalıların cephesinden Iwo Jima'yı iki filmle anlatacağını açıklamıştı.Variety'nin bildirdiğine göre Iris Yamashita'nı yazdığı ikinci filmin başrolünde Ken Watanabe rol alacak.İlk filmi Flags of Our Fathers adıyla Paul Haggis'in senaryosundan sinemaya uyarlayacak olan Eastwood ikinci filmi de Red Sun, Black Sand adıyla çekecek. Filmin çekimlerine Mart ayında başlanması planlanıyor.DreamWorks ve Warner Bros.'un ortaklığında sinemalara gelecek olan filmlerle ilgili en büyük sorun ise vizyon tarihlerindeymiş. Eastwood iki filmin beyazperdeyi ardı ardına süslemesini planlarken yapımcı firmalar bu arzuyu yerine getirmekte epey zorlanıyorlarmış.
Yorumlar
  • Aynı savaşın birbirleriyle savaşan iki farklı cepheden anlatılacak olması propoganda yapılacağı olasılığını pek inandırıcı kılmıyor. Tabii senaryoyu görmeden bilinmez. Eğer iki filmdeki olaylar birbirleriyle bağlantılı gelişecek olursa Eastwood iki farklı cepheden birbiriyle bağlantılı iki film ile daha önce sinemada eşi görülmemiş bir savaş hikayesi ortaya çıkartacak demektir. Eastwood'un yönetmenlikteki kalitesi ve mükemmelliyetçiliği zaten ortada olduğundan kesinlikle gösterime girdiği yılın izlenmesi gereken filmlerinden biri olacaktır.

  • yanlis anlamayin sanatlarina lafim yok, saygi duyuyorum.ama clint eastwood ve spielberg (dreamworks) .. propaganda filmi olacak

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir