25 Eylül 2009 10:12

Bayrama Özel Haber!

Peter Jackson bir değil iki tane Hobbit filmi yapmak için New Line ve MGM ile anlaştı...

Orta Dünya'yı en iyi bilen sinemacı Peter Jackson ile film şirketleri arasındaki Hobbit tartışmasını eksiksiz aktarmıştık. Yapımcılar düşünülen Hobbit filmi için Peter Jackson ile çalışmak istemediklerini açıklamış fakat fanlardan tepki almışlardı. Nihayet taraflar anlaştı!Peter Jackson öncelikle JRR Tolkien'in romanından uyarlanacak iki filmin yapımcılığını üstlenecek ve kendi seçtiği bir yönetmeni projenin başına getirecek. Sam Raimi şimdilik yönetmen koltuğuna oldukça yakın.2010 vizyon tarihi olarak biraz uzak gözüküyor ama hazırlıkların pek yakında başlayacağını söyleyelim. Kaynak kitabı yeniden okumak için bol zamanınız var yani. Bu arada kitabın Türkçede çıkan çizgi roman uyarlamasını da tavsiye ederiz.
Yorumlar
  • beyler ben "hobbit - oradaydık, şimdi buradayız" kitabını okumuştum. Şimdi aşağıdaki yorumumu yazdıktan sonra kitap aldığım siteye baktım "hobbit/Çizgi Roman" diye kitap eklenmiş.. Acaba bu 2 kitap arasında ne kadar fark vardı? benim okuduğum kitap 380 sayfa, Hobbit/Çizgi Roman 180 sayfa. Alıp bakıcaz artık

  • "the hobbit" adlı kitabı film yapacaklar dimi? ben okudum kitabı bu son çıkan haberlerden sonra, bu masal kitabı nasıl yapacaklar bunu? peter Jackson'un yüzüklerin efendisi değiştirdiğinden 10 kat daha fazla değiştirmesi lazım senaryoyu.

  • merakla bekliyorum bu adam harika ya

  • peter sen çek sen.. bırak raimiyi :D sen daha iyi bilirsin bunları başında ol başında bu arada çizgi romanı çok ünlüdür ama az bulunur bulursanız alın okuyunuz orta dünyayı ilk gerçek manada yaratan şahsı muhterem amcamızın elinden çıkmadır

  • süper haber yüzüklerin efendisi ctayı öyle bir yükselttiki benzer türde hiçbir filmi begenmez oldum en son altın pusulaya büyük ümitle gittim o da harry potter vari bir etki yaptı umarım şu filmler cekilirde muradımıza ereriz ..bu arada bişeye dikkatinizi cekmek istyrm sinema neden ülkemizde gelişmiyor yerinde sayıyor cünkü "verilen emek o kadar" işi ciddiye alanın hali ortada koskoca 2-3 yıl sürecek yapım asaması belki farklı bir tür ama yinede bir film 1 seneden asagı yada 6-7 ay sürmeli bence..yakında cılgın dershane sacmalıgının 2.si vizyona girecek cekimi 33 gün sürmüş..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir