25 Eylül 2009 10:12

Bedeniyle Barışık ve Modern

İstanbul Modern Sinema, bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'ne ev sahipliği yapıyor!

9-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve 15 ülkeden 45 film sunan festivalin bu yılki teması "Beden". "Tema" bölümünde hem kadın bedenini mülkiyet, siyaset, şiddet ve savaş kavramları üzerinden sorgulayan, hem de bedeni yasaklar, yasalar, ayıplar, utançlar, tacizler, dayaklarla zapt edenleri gösteren filmler bulunuyor. Bunların yanı sıra kadınların kendi bedenlerini diyet, güzellik, estetik sektörlerine teslim ettiğine vurgu yapan iğneli filmler de yer alıyor. "Kadınların Sineması" bölümünde ise, emekleri, tarihleri, siyasette ve sinema setlerinde var olma mücadeleleri, zorunlu ya da gönüllü deneyimleri, arayışları, düşleri yani kadınların kamerasından kadınları, başkalarını, kadınların dünyasına ve dünyaya bakışı yansıtan filmler var.Film gösterimlerinin yanı sıra "Kadın Bedeninin Seyri: Sinema, Beden, Cinsiyetçilik" adlı panel 14 Mart Cumartesi günü saat 17.00'de İstanbul Modern Sinema'da gerçekleşecek.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir