11 Ekim 2011 00:00

'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm' filminin galası yapıldı

Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ilk gösterimini yapan 'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm' filminin yönetmeni Serdar Akar, 28 Ekim'de gösterime girmesi beklenen filmime 18 yaş sınırı getirildiğine yönelik iddialara 'Nasıl yav!' diye karşılık verdi.

Filmle ilgili olarak en uygun yaş sınırının 13 olacağını kaydededen Yönetmen Akar, "Bu film 18 yaş olur mu? Vatana millete, zarta zurta böyle bir şey var mı? Bu film 13’ü geçmez, geçmemeli. Yasakla, yasakla nereye kadar" dedi. 48’inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin merakla beklenen yarışma filmi ’Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm’ün galası yapıldı.

Galanın ardından düzenlenen basın toplantısına katılmak ve filmin oyuncularıyla tanışabilmek için için yüze yakın kişi sağanak yağış altında ıslanmayı göze aldı. Basın toplantısına Yönetmen Serdar Akar, Senarist Emrah Serbes, oyuncular Erdal Beşikcioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Tardu Flordu, Cansu Dere, Canan Ergüder katıldı. Yönetmen Serdar Akar, kendisini Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ev sahibi olarak gördüğünü söyledi.

İlk filmiyle Altın Portakal kazandığını hatırlatan Yönetmen Akar, "Festivalin içinde bulunmak Antalya’da olmak çok güzel" dedi. İlk gösterimini yapan ’Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm’ü seyirciyle birlikte izlemenin kendisini heyecanlandırdığını kaydeden Serdar Akar, "Film yapmak çok önemli bir şey. Burada, şu anda 9 ilk film varmış. Şu önemli, insanlar sinema yapmayı istesinler bu güzel bir şey. Bunu herkes istesin. Bunu istemesin kusuru, kabahati yok. Başka hiç bir şeyin önemi yok. Sinema seyirciyle seyredilir. Saçma ama bir tiyatro oyunu gibidir. Bu gece gösterim çok güzeldi" diye konuştu.

DİZİDEN FİLM YAPMANIN AVANTAJLARI
Yönetmen Akar, bir soru üzerine diziden film yaratmanın en büyük avantajının oturmuş karakterlerle çalışmak olduğunu söyledi. ’Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm’ filminin yönetmeni Akar, diziden film yapmanın avantajları ve dezavantajları konusunda şunları söyledi: "Bir film yaparken senaryo karakteri oturtacaksınız. Bizim elimizde bir senedir aynı karakteri oynamış oyuncu var. Ne kadar başka bir şey yaparsa yapsın karakterin altyapısı bir sene önce hazırlanmış. Her yönetmen ağlar bu duruma. Bu bir yönetmen için çok güzel bir şey. Bence şans böyle bir şey. Biraz önce seyrettim olmuş yani. Film diye bir şey var ve gerçekten var. Bunun iyisi kötüsü yok. Bizim için kötüsü yok. Diziden film yapmanın kötü bir yanı yok."

KİTAPLARIM KUTSAL METİN DEĞİL
Filmin senaristi Emrah Serbes, ’Bir Ankara Polisiyesi-Son Hafriyat’ isimli romanından uyarlanan senaryoyla ilgili olarak gelen sorulara ise "Yazdığım kitaplara kutsal metin olarak bakmıyorum. Bu kitabı film yapmaya karar verdiğimiz de bir miktar senaryosunu yazdım. Ardından 6-7 kez senaryonun üzerinden geçtik. Önemli olan Behzat Ç.’nin ruhuna sadık kalmak. Bu filmde bu ruhun ortaya çıktığına inanıyorum" diye konuştu.


FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..


NASIL YAV!
Yönetmen Serdar Akar, filmine 18 yaş sınırı getirildiğine yönelik iddialara ise ’Nasıl yav!’ diye karşılık verdi. Yaş sınırlamasından haberi olmadığını ve 28 Ekim’de sinemalarda gösterime girmesi beklenen filmle ilgili olarak en uygun yaş sınırının 13 olacağını kaydededen Yönetmen Akar, "Bu film 18 yaş olur mu? Vatana millete, zarta zurta böyle bir şey var mı? Bu film 13’ü geçmez, geçmemeli. Yasakla, yasakla nereye kadar" dedi.

ERKEK EGEMEN FİLM
Filmde kadın karakterler naif, dilinin çok sert olduğu ve bütün kadınların Behzat’a aşık olduğu yönündeki eleştirileri ise filmin oyuncusu Canan Ergüder esprili bir şekilde "Afedersiniz ama benim karakterim çok dirayetli" diyerek yanıtladı. Behzat Ç.’nin televizyon dizisinde olmayıp sinema filminde yer alan oyuncu Tardu Flordu ise dizideki erkek egemen yapıyı "Masculen bir uyarlama ile karşı karşıyayız. Biz genelde Türkiye’de dizi sektöründe kahraman görmeye alıştık. Hep kahramanlar süsledi rüyalarımızı. Bu işin kolayına kaçmak oluyor, ama zamanla yıpranıyor. Buradaki kahraman anti-kahraman. Anti-kahramanı savunabilmek için geride kalan bütün karakterlerin Behzat Ç.’ye hizmet etmesi gerekiyor" sözleriyle yorumladı. Toplantının ardından filmin oyuncuları bazı hayranlarıyla fotoğraflar çektirdi.
Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (3. Fragman) | video.mynet.com

Yorumlar
  • behzat ç güzel

  • bu filme portakal mı veriyorlarmış. portakal değil, hıyar versinler bu filme , behzat ç ye de versinler. sanki KURUMSAL manada türk polisi çok erdemli, doğru, halk millet vatan yararına bişiler yapmış gibi, sözümona sanatçılar, polisin eksik kusur ve suçlarını nötralize edecek işler yapıyorlar. behzat ç sözümona sanatçısı, masumların mazlumların kanı senin de üzerine olsun.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir