24 Ekim 2014 00:00

Belgesel gerçekliğinde bir drama: Deneme Çekimi

Türk sinemasının 100. Yılında, oyunculara armağan bir film…

Dokümanter-drama türünde olan "Deneme Çekimi" sinema sektöründe oyunculuk yapan 5 ana kişiye odaklanıyor. Bir işi gerçekten sevmenin, ne demek olduğu üzerinde duruyor.


Dokümanter-drama türündeki yönetmenin bu ilk filminde, sinema sektöründe oyunculuk yapmakta olan Yılmaz Yalçın, Cem Uslu, Ceyda Yücesan, Murat Engiz ve Hamdi Alp adlı 5 profesyonel oyuncunun hayatlarına dokunacak, onların mücadelelerine ortak olacağız.
Deneme Çekimi adlı filmin yapımcılığını Aspro Prodüksiyon – Şeker Ertem üstlenirken, senarist ve yönetmenliğini Erhan Tuncer yaptı.

Film hakkında Erhan Tuncer şunları söylüyor;

“Her yıl televizyon kanallarında onlarca dizi başlamakta/bitmekte, sinemalarda onlarca film gösterime girmektedir. Bu dizi ve sinema filmlerinin oyuncu seçimleri, yapım firmaları ile beraber çalışan cast ajanslarında yapılmakta, yüzlerce oyuncu, belli başlı roller için kamera karşısına geçmektedir.


‘Deneme Çekimi’nde, adını bilmediğimiz bir cast ajansında deneme çekimine gelen, birbirinden farklı yollarla oyuncu olmuş 5 farklı oyuncunun, sosyal yaşantılarını ve mücadelelerini, belgesel gerçekliği ile göreceğiz. Filmde yer alan oyuncuların hiçbiri rol yapmadı, o esnada olanlar kaydedildi ve kurgulandı.


Filmimi, tüm sefasına ve cefasına rağmen inatla, hevesle, aşkla oyunculuk yapmakta olan/yapacak olan ve şartlar dolayısıyla yapmaktan vazgeçmek zorunda kalan tüm oyuncu kardeşlerime adıyorum…”Ayrıntılı bilgi için https://tr-tr.facebook.com/denemecekimifilm adresini ziyaret edebilirsiniz.

Filmin fragmanı:

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir