17 Kasım 2010 01:00

Belucci kendini anlatıyor

Dünyanın en güzel kadınlarından Monica Belluci, bu kez kendisini anlattı.

Kendi adını verdiği ve önsözünü ‘Cennet Sineması’ filminin yönetmeni Giuseppe Tornatore’nin yazdığı kitabı, oyuncunun dünyanın en iyileri tarafından çekilen fotoğrafları süslüyor.


Kitap muhtemelen bir sehpa için bugüne kadar yaratılmış en güzel şey. Monica Belluci ne anlatıyor, bir göz atalım: “İnsan bedeninin sunumu her zaman ilgimi çekmiştir: Yüzler, ağızlar, eller, bacaklar, kollar, saç, bakışlar, çıplaklık. Bu Tabiat Ana’mızın sanatıdır.
Genç bir kızken Helmut Newton, Bruce Weber ve Richard Avedon’un fotoğraflarına bakarken hayal kurardım, ama hiçbir zaman bir manken bedenine sahip olmadım. Uzun, ama yeterince uzun değildim ve asla zayıflamak istemeyen bir balıketliydim. Hiçbir zaman moda dünyası kanunlarının dikte ettiği mükemmelliğin peşinde olmadım. Çünkü belki de hepimizin birbirimize benzemesini talep eden kanunlara ya da mükemmelliğe inanmıyordum. Bu kitap hayatımın bir kamera önündeki 20 yılını temsil ediyor. Kendimi yaratıcılığımı ve dişiliğimi de vererek onun bakışlarına sundum.

MONİCA BELLUCCİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


Sinema dünyasına girdiğimde bu yaratıcılık ve kendini koyverme yeteneği de benimleydi ve bana kamerayla çekim yapan kişiye güvenme inancı verdi. Bir sanatçının onu tasvir etmesinden hoşlanan ve formunu tanımlayan insanlar sayesinde hayat bulan bir ilham perisi gibiyim. Bu yüzden asla bir fotoğrafçı veya yönetmen olamayacağımı biliyorum. Pasif olduğum için değil, çünkü rolüm, aktif olarak yaptığım tercih konu olmak. Sonuçta bu aşka benzer bir ifade tarzı: Kendinizi, sizi nasıl harekete geçireceğini ve açığa çıkaracak kişilere ihtiras ve cömertçe adıyorsunuz.”

Modelliğe 16 yaşında başladı
İtalya’nın Umbria kentinde doğan Belluci’nin modellik kariyeri 16 yaşında henüz bir lise öğrencisiyken başladı. Perugia Üniversitesi’ne adım attığındaysa avukat olmanın hayalini kurarken, okul masraflarını karşılamak için modellik yapıyordu. 1988’de Avrupa’nın moda merkezi Milano’ya taşınan Belluci, zaman kaybetmeden Elite Modellik Ajansı ile sözleşme imzaladı. Yalnızca bir yıl sonra artık Atlantik’in her iki kıyısında da artık aranan bir mankendi. Belluci aynı yıl oyunculuk dersleri almaya başladı. Şu anda birçok otorite ve bu satırların yazarı tarafından dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak değerlendiriliyor.


BELLUCI’NiN ÖNE ÇIKAN BAZI FiMLERi:
Sihirbazın Çırağı, The Sorcerer ’s Apprentice, 2010
BaarÏa, 2009
The Private Lives Of Pippa Lee, 2009
Dönüşüm, Ne te retourne pas, 2009
Aşka Dair, L ’uomo Che Ama, 2008
Sanguepazzo, 2008
Hepsini Vur, Shoot’Em Up, 2007
İkinci Nefes, Le Deuxieme Souffle, 2007
Sheitan, 2006
Taş Meclisi, Le concile de pierre, 2006
Tutku: Hz. İsa’nın Çilesi, The Passion of the Christ, 2004
Matrix Reloaded, 2003,
Matrix Revolutions, 2003
Güneşin Gözyaşları, Tears of the Sun, 2003
Beni Unutma, Ricordati di me, 2003
Dönüş Yok, Irreversible, 2002
Asteriks & Obeliks Kleopatra Görevi, Asterix & Obelix Mission Cleopatra, 2002
Kurtların Kardeşliği, Le Pacte des Loups, 2001
Malena, 2000

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir