19 Haziran 2007 09:57

Ben Fazla Kalmayacağım!

Tutuklu ve hükümlüler kendi filmini yaptı...

Tutuklu ve hükümlüler daima sanatsal üretime yakın olmuştur. Kitap veya senaryo yazan, resim yapan, oyun sahneleyen tutukluları biliyoruz. Fakat dünyada ilk defa, tutuklu ve hükümlüler kendi filmini yaptı!Senaryo Yazarları Derneği'nin 2006 Haziran ayında Bayrampaşa ve Paşakapısı tutukevlerinde başlattığı "Hayal Kurmak Serbest Film Öyküsü Atölyesi"nde tutukluların yazdığı öykülerden ilki sinema filmi yapılıyor! Atölye çalışmaları SENDER/ Senaryo İstanbul Atölyesi eğitmenlerince gerçekleştirildi. Bayrampaşa ve Paşakapısı tutukevlerinde 2006 Haziran ayından başlayarak Neşe Şen, Gaye Boralıoğlu, Birol Güven, Haluk Ünal, Hüseyin Kuzu, Safa Önal, Macit Koper, Levent Kazak 3 ay boyunca seminerler verdiler. Daha sonra Gaye Boralıoğlu, Neşe Şen, Birol Güven, Haluk Ünal, Hüseyin Kuzu'nun yönlendiriciliğinde, 15 kişilik atölyelere bölünen 80 tutuklu, toplam 15 film hikâyesi yazdı.Birol Güven atölyesi öğrencilerinin yazdığı "Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım" bu 15 hikâyeden birisi. Hikâyenin diğerlerinden farkı tümüyle cezaevinde geçen bir komedi olması. Filmin ana karakterini Avrupa Yakası dizisinden tanıdığımız Vural Çelik (Kubi) oynuyor. Hikayenin cezaevi dışında geçen bölümlerinde ise Türkiye'nin ünlü isimleri projeye katkıda bulunacak!Yeni haberler için gözünüz Beyazperde'de olsun!
Yorumlar
  • 2 defa izledim filmi.hiç sıkılmadım.bence türkiye gercegini cok guzel bi sekilde anlatmıslar.ozellikle mahkumların oynaması cok guzel olmuş filmin genelinde.yapanların emegine saglık.boşa harcanmış vakit gibi dusunenler olucaktır buyuk ihtimalle ama seyrederken dusundurmesi ve insanı etkilemesi cok guzel..

  • İzledim beni inanılmaz etkiledi. Bu kadar güzel filmler yapabiliyoruz da niye hala Receplerin falan peşlerinde koşuyoruz. Filde emeği geçenleri tebrik ediyorum. Ben hiç düşmedim oraya yada gitmedim ama gerçektende çok etkilendim. Filmi tarif bile edemiyorum ama en eylenceliside her filmde gördüğümüz o sanatçı ve oyuncuların gügüran rollerini paylaşmalarını be o filmlerde belkide dikkatimizi bile çekmiyen fügüranların başrolleri paylaşmaları bence çok hoş olmuş. Gerçektende filmin sonunda da bir çokkez söylendiği gibi"Hepimiz işin son olsun"Ama böyle filmlerin ardı arkası kesilmesin hep olsun.

  • evet mahkumlarin senaryosunu yazdigi cok gusel bir eser olacak gibi duruyor arenada gördüm

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir