24 Haziran 2014 00:00

'Benim Çocuğum' Başka Sinema'da

Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireyler olan anne ve babaların hikayesini aktaran Benim Çocuğum belgeseli 25 Haziran'da Başka Sinema salonlarında...

Çocukları LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) bireyler olan bir grup anne – babanın hikayesini beyazperdeye taşıyan Benim Çocuğum belgeseli Başka Sinema salonlarında gösterilecek.

Can Candan’ın yönettiği 'Benim Çocuğum' 7 Haziran 2013'te vizyona girmişti. Film, 25 Haziran akşamı Altunizade Capitol Spectrum, Başakşehir Cinetech Mall of Istanbul, Beyoğlu Beyoğlu, Etiler Akmerkez Cinema Pink, Haramidere Cinetech Torium, Kadıköy Rexx ve Ankara Kızılay Büyülüfener Sinemaları’da gösterilecek.

Benim Çocuğum, çocukları LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, trans) bireyler olan Türkiyeli bir grup anne ve babaya odaklanarak, bu cesur ve ilham veren ebeveynlerin hikayelerini seyirciye taşıyan uzun metraj bir belgesel.


Ebeveynlik Deneyimlerini Anlatacaklar


İzleyiciyi İstanbul’daki beş eve götüren belgeselde, LGBT bireylerin aileleri kendi ebeveynlik deneyimlerini, çocuklarının büyüme ve kendilerine açılma dönemlerini, bu süreçle baş ederken geçtikleri zorlu yolları, kendi aileleriyle bu durumu nasıl paylaştıklarını ve ebeveyn olmanın neler gerektirdiğini yeniden öğrendikleri süreçleri anlatıyorlar.

Aktardıkları deneyimler inkar, travma, çaresizlik, korku, utanma, kabullenme ve yeniden doğma gibi temalarda ortaklaşıyor. Kendilerini bu deneyime hazırlayacak hiçbir şeye sahip olmadıklarından bahsediyorlar. Ne ebeveynlikle ilgili kılavuzların herhangi birinin, ne büyüklerinden kendilerine aktarılanların, ne de okullarda gördükleri eğitimin LGBT bir çocuğun ebeveyni olmanın nasıl birşey olabileceğine değinmediğini ifade ediyorlar.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir