9 Şubat 2007 17:27

Benzincide

Görüntü yönetmeni Soykut Turan, öldüresiye dövüldü!

Okul, Gönül Yarası, Takva ve Küçük Kıyamet gibi filmlerin başarılı görüntü yönetmeni Soykut Turan, trafik magandaları tarafından öldüresiye dövüldü. Çenesinde, alnında ve göz tabanında kırıklar oluşan oluşan Turan, kaldırıldığı hastanedeki müdahalenin ardından hayati tehlikeyi atlattı.2006 yılında Takva ile "En İyi Görüntü Yönetmeni" ödülü alan Turan, yolda kendisini sollayan bir kamyonla birlikte benzinciye girmesinin ardından, araç tarafından taciz edildi. Daha sonra kamyondan inen yedi kişi, ellerindeki sopa ve demir cisimlerle sinemacıyı öldüresiye dövdükten sonra kaçtılar.Hayati tehlikeyi atlatan Turan, göz ameliyatına alınacak. Saldırganlardan ikisi ise olayın ardından gözaltına alındı.Beyazperde.com ekibi olarak, bu iğrenç şiddet olayını kınıyor ve Soykut Turan'a geçmiş olsun diliyoruz.
Yorumlar
  • Bende şiddete karşıyım bencede nişanlım ceza almalı ama sizin söylediğiniz gibi 10 15 yıl değil. ne kadar abartmışsınız. adamın hiç suçu yok o zaman adamda ceza alsın bakalım hakaretten. Varmı öle dava ya. adama bende üzüldüm. çoluğu çocuğu vardır ailesi vardır. birşey olmadı iyiki. Biz nasıl üzüldüysek Soykut Turan'ından ailesi üzülmüştür elbet. Yüce Adalete onsuz güveniyorum. İnşallah ikisi içinde doğru bir ceza verilir. ve umarım ikisininde aklı başına gelir.

  • öncelikle herkese merhaba,yazılan yorumlara istinaden bir kaç bir şeylerde ben söylemek istiyorum. soykut bey dalınca çok başarılı bir sanatçı olabilir ama sevgili halkım niye bazı şeyleri görmemezlikten gelebiliyor. haberler hep soykut turanı haklı çıkaracak şekilde yorumlanmış. bütün yorumlar onu haklı çıkarıyor şunun altını çizmek istiyorum soykut beyde çok haklı sayılmaz çünkü kendisi aşırı derecede alköllüymüş o gece. takdir edersiniz ki alkol almış bir insanın böyle bir olayda hiç suçunun olmaması mümkün değildir. dar bir yolda gece vakti bir kamyon sürücüsünün keyfi olarak yol vermesi beklenemez. sonuç olarak bu sürücü arkadaşımız bir arabaya dil kamyona hakimdir. yol veremediği için küfür edilmesi hoş bir şey değildir. soykut beye 7 kişi saldırılması haberlerini yalanlıyorum çünkü 7 kişi değil bir kişi saldırmıştır. özellikle altını çizmek istediğim bir şey var soykut bey sürücü arkadaşımızı benzinliğe kendisi çağırmıştır. kamyon sürücüsü arkadaşımızın ellerinde demirlerle saldırması asılsızdır benzinlikteki kamera kayıtlarındada bunların görünmesi gerekir. şuan bu arkadaşımız cezaevinde ve daha çok genç onunda önünde bir gelecek. bu olayda sadece kamyon sürücüsü arkadaşımızın suçlanmasını kınıyorum. ayrıca ne olursa olsun bu ülkede herkesin bir mesleği var kamyon sürücüleride kendi mesleklerini yapıyorlar ve bu şekilde para kazanıyorlar. biraz daha adil düşünmenizi rica ediyorum.

  • Tabi ama pardon adamın kişiliğinden ziyade yaptığı meslekle alıyor bizim Türk insanı. Kamyoncu dedinmi tamam olayıdinlemeye gerek yok. Adam yönetmen canım kesin haklısır. sen insanlara ağır bir şekilde küfür edersen adam bana kadar küfür etmiş ya siz ne diyorsunuz. Adam basına tabiki bu şekilde yorum getirecek mesleği zarar görmesin die. düşünsenize sizce bu adam dönüp dermi ben ana avrat sövdüm Sinana dermi. Peki sizce bir insan sırf yol verme mevzusundan bu kadar hırçınlaşıp birine öldüresiye dövermi. kimse kusura bakmasın adam kaşınmış. Nişanlımm olduğu için savunmuyorum. ben herşeyden önce nişanlıma suç buluyoruum en önce. tabiki suçlu. ama bu adam gariban bir çocuğa gidip sataştı. ailenin bütün yükü benim nişanlımın üstünde. yazık değilmi sinan'a babasını kaybetti. 6 kişilik nüfusun sorumlulğu üstünde. bir yandan evlilik telaşı. gecesini gündüzüne katıp çalışan bir insana yazık değilmi. Ama şuna emin olun bu adamın yaptıklarını kanıtlayıp bütün medyaya vereceğiz umarım o zaman anlarsınız ne kadar kötü biri olduğunu ve terbiyesiz olduğunu herşeyin kanıtlarıyla sunacağız inş.

  • Her şeyden önce şunu belirteyimki ben Soykut Turan'ı döven Sinan Karatop'un nişanlısıyım. ve olayı sizin okuduüunuz haberlerden çok daha iyi biliyorum. Olaylar hiç bu şekilde değil yazılanlar hep sallama. Soykut Turan gece 1 sularında alkollü bir şekilde evine gitmek için yola çıkar nişanlım Sinan'da kamyonla ekmeğinin peşinden koşarken dar bir yola girer. o sırada arkasında Soykut Bey seyir etmektedir. Sinandan yol ister ancak kamyon dolu olduğu için Sinan hemen yol veremez bi dk. abi felan der. Tabi Kendisinin yönetmen olması herşeyin bir ada yapılmasını gerektiriyor ya hemen yol verilmesini ister. ve daha sonra alkolün etkisi ile sinan'ındaha yeni vefat eden babasına kadar küfür eder. ardından gel benzinliğe dövceğim seni der nişanlıma. Bu adam 40 yaşında kanı kaynıosa benim nişanlım 22 yaşında kanının kaynaması çok normal.Ben nişlanlımı taktir etmiyorum şiddete karşıyım herşekilde. fakat bu adamın yaptığıda sözlü olarak bi şiddet değilmidir. zaten adamın benzinliğe çağırma niyeti. nişanlımı ordaki insanlara dövdürmektir. ordaki pompacıları tanıyormuş adam ama nişanlımıda tanıyorlar o yüzden olaya hiç bir şekild karışmıolar. olay 7 kişiyle geçmedi. kamere kayıtlarında mevcut zaten. 4 kişiler 3 kişi şiddet eğilimde bulunuyor. Ünlüğlerde suç işlememe çipimi var beyinlerinde sorarım size. Sadece sıradan yaşayan insanlarmı suç işler. Bir insanın anasına avradına küfür etmek ne derece doğrudur.bu şartlar altında bu adamı taktir edenleri ben kınıyorum.

  • ayıptır ya bu ney.bi tarafikte erkeklik yapacağım diye sen git adamı döv.bide sorsan onlara sapına kadar erkeğiz derler.7 kişi birlikte tek kişiye dalmakta çok güzel bir erkeklik demi sapına kadar

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir