1 Temmuz 2010 00:00

Beren oynamadı, film vizyona girmedi

Türkiye’de gösterime girmeyen Bollywood yapımı ‘Mission Istaanbul’, Hindistan ve Uzakdoğu’da 50 milyon gişe yaptı. Ancak Beren Saat’in oynamayı kabul etmediği film içinde Türk oyuncu bulunmadığı için ülkemizde gösterime giremedi.

İki yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan’a yaptığı gezi sonrasında “Yeşilçam ile Bollywood işbirliği yapmalı” diyerek sinemacıları ortak projelere teşvik etmişti. Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği, Mine Vargı başkanlığında Bollywood ile ortak yapımlara imza atmanın yollarını aradı.


Beren Saat fotoğrafları için tıklayın!..


Bir grup yapımcı da Hindistan’a giderek ortak film çekmek için girişimlerde bulundu. Olumlu gelişmeler üzerine Hintli yapımcı ve yönetmen Apoorva Lakhia soluğu İstanbul’da aldı ve ‘Mission Istaanbul’ adını verdiği film için ortak yapımcı olarak Kaan Girgin’le anlaştı. İş ünlü bir Türk oyuncuyu kadroya dahil etmeye gelince Beren Saat’e teklif götürüldü. Ancak Saat başrolü kabul etmedi.

Bunun üzerine Hintli Shweta Bhardwaj’a rol verildi. Çekimlerinin tamamı İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Mission Istaanbul’, Türkiye’de gösterime girmedi. Kadrosunda ünlü bir Türk oyuncu bulunmayan filme ilgi gösterilmeyeceğini düşünen dağıtımcılar, ‘Mission Istaanbul’ ile ilgilenmediler. Ne var ki iki ajanın İstanbul’daki maceralarını konu edinen film Hindistan ve Uzakdoğu ülkelerinde 50 milyon gişe yaptı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir