28 Nisan 2011 00:00

Beren Saat'e oyuncu darbesi

Gecenin Kanatları filminin yapımcısı ile Beren Saat arasındaki davada, rol arkadaşı Murat Ünalmış, Saat aleyhine tanıklık yaptı.

Ünalmış, Beren Saat’in promosyon çalışmalarına katılmayarak sözleşmeye aykırı davrandığını belirtti.

Beren Saat ile “Gecenin Kanatları”nın yapımcısı arasında süren göğüs ucu davasında rol arkadaşı Murat Ünalmış oyuncunun aleyhine aleyhine tanıklık yaptı. Önceki yıl seyirciyle buluşan “Gecenin Kanatları” filminin yapım şirketi Boyut Film’in, gala ve promosyon çalışmalarına katılmadığı için başrol oyuncusu Beren Saat hakkında açtığı 30 bin liralık davanın yeni duruşması dün sabah İstanbul Adliyesi’nde görüldü. Saat, filmin fragmanına Murat Ünalmış’la çekilen sevişme sahnesi sırasında aynadan göğüs ucunun göründüğü görüntünün konulmasına çok bozulmuş, gala ve bazı promosyon çalışmalarına katılmayarak yapımcıyı protesto etmişti. Boyut Film’in ortağı Murat Tokat da, Beren Saat’in bu davranışıyla filmin daha çok seyirciye ulaşmasını engellediği gerekçesiyle dava açmıştı. Duruşmada Saat’in başrolü paylaştığı Murat Ünalmış, Boyut Film lehine tanıklık yaptı. Filmin yönetmeni Serdar Akar ise tanık listesinde göründüğü halde mazeret belirterek duruşmaya gelmedi.


İŞ TE O FOTOĞRAFLAR..

‘Sözleşmeye aykırı davrandı’
10 dakika süren davada Murat Ünalmış, Beren Saat’in imzaladığı sözleşmeye aykırı davrandığını belirtti ve “Ben ve bütün oyuncu arkadaşlarımız filmin promosyon çalışmalarına katıldığımız halde Beren gala dahil hiçbir promosyon çalışmasında yer almadı. Bu durum yaptığımız sözleşmeye aykırı” dedi. Yeni duruşmada yönetmen Serdar Akar ve filmin basın danışmanı Filiz Öcal tanıklık yapacak. 11 Aralık 2009’da gösterime giren film 2 milyon 865 bin 500 lira hasılat elde etmişti.

Yorumlar
  • böyle saçma sapan filimler çekmesinler kardeşim buna sanat denmez bence beren alışmış bence artık hep böyle filimler çekiyor türkiye böyle filimlere ve dizile bakmasınlar bence........

  • Murat Ünalmış bu konuda haksız kişi mahremiyeti var sen film yap film tutsun diye frikikleri sanatçıdan izinsiz filme al sonra dava aç ayıp ya insan az aklı başında davranır yazık değilmi Beren kardeşimize siz dram mı aşk mı yoksa erotik film mi yaptınız anlamadık gerçi ya

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir