29 Aralık 2006 11:45

Bergman Ödülleri

Ingmar Bergman adına ilk film ödülü!

Gothenberg Film Festivali, 2007 yılında ilk defa dev sinemacı Ingmar Bergman adına "Ingmar Bergman İlk Film Ödülü" vermeye hazırlanıyor.Adaylar arasında son dönemin en çok konuşulan yapımları var. Andrea Arnold'ın Red Road'u ve Joachim Trier'in Reprise filmi aldıkları ödüllerle bu sene epeyce dikkat çekti. Listede ayrıca, Marta Novakova'nın Marta, Agnes Kocsis'in Friss Fresh Air ve Boris Khlebnikov'un Free Floating filmleri var.Bergman'ın bizzat başkanlığını yapacağı jüride ise Agnieszka Holland, Jafar Panahi gibi sinemacıların yanı sıra sinema eğitimcileri Maaret Koskinen ve Stephen Ujlaki var.
Yorumlar
  • Ingmar Bergman adına ödül vermek çok çok yerinde bir karar...

  • Bergman sonuna kadar hak ediyor böyle bir ödülü .. yeni Bergman'lar için, önemli bir adam olacaktır inşallah bu ödül ..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir