14 Kasım 2012 01:00

Berlin Kaplanı davasında bilirkişi istendi

Ünlü sanatçı Ferdi Tayfur’un, ‘Berlin Kaplanı’ filminin konusunun kendisine ait “Lambalı Saz” isimli senaryodan alındığı iddiasıyla Ata Demirer hakkında açtığı senaryo tespit davasının ikinci duruşması dün yapıldı.

İstanbul Adliyesi 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Ata Demirer’in avukatı Aydın Kurban ve Tayfur’un avukatı Ünver Yörüger katıldı. İlk duruşmada uzlaşamayan iki tarafa hakim “Uzlaşma oldu mu?” diye sordu. İki taraf da uzlaşamadıklarını belirtince hakim dosyayı açtı. Demirer’in avukatı Kurban, Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Birliği (SESAM) ve TESİYAD’dan bilirkişi atanmasını istedi. Tayfur’un avukatı Yörüger ise üniversitelerde senaryo konusunda ders veren uzman isimler arasından bilirkişi seçilmesini istedi. İki tarafın isteğini de kabul eden hâkim, film senaryosu konusunda bilirkişi olarak atanacak kişilerin hazırlayacağı müzakere raporundan sonra karar verileceğini açıkladı.
Milliyet


Filmin fragmanı için tıklayın

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir