26 Ocak 2012 01:00

'Berlin Kaplanı' 'Eyyvah Eyvah'ın gölgesinde kaldı

Sinema eleştirmenleri Ata Demirer’in 3. filmi “Berlin Kaplanı”nı izledi ve yeni filmin “Eyyvah Eyvah” serisinin gölgesinde kaldığı fikrinde birleşti.

“Eyyvah Eyvah” ve “Eyyvah Eyvah 2” serileri toplam 6 milyon 407 bin 803 gişe ve 58 milyon 401 bin 386 TL hasılat elde eden ünlü komedyen Ata Demirer’in yeni filmi ‘Berlin Kaplanı’, cuma günü 352 kopyayla gösterime girecek. Demirer’in Almanya’da yaşayan bir boksörün hikâyesini anlattığı yeni filmi ‘Berlin Kaplanı’nın basın gösterimi dün Maçka G-Mall’da yapıldı. Sinema eleştirmenleri, Demirer’in senaryosunu yazıp ‘Ayhan Kaplan’ adındaki başarısız bir boksörü canlandırdığı yeni filminin, daha önce gişede büyük başarı yakalayan ‘Eyyvah Eyvah’ın gölgesinde kaldığı görüşünde birleşti.

Bir boksörün hikâyesi
Yönetmen koltuğunda Hakan Algül’ün oturduğu, başrollerini Ata Demirer, Necati Bilgiç, Nihal Yalçın, Tarık Ünlüoğlu’nun paylaştığı filmin çekimleri Almanya ve Türkiye’de gerçekleştirildi.


Film, Berlin’de geçimini boksörlük ve bodyguardlık yaparak sağlayan Ayhan Kaplan (Ata Demirer) adındaki Türk vatandaşının başından geçen hikâyeleri komik bir dille anlatıyor.

Önceki seri kadar komik değil
Ömür Gedik (Hürriyet Gazetesi): Sempatik, Almancı bir boksörün ailesine kavuştuktan sonra hayatındaki değişiklikleri anlatan sempatik bir film. Ağırlıklı olarak Ata Demirer üzerine kurulmuş. Eyyvah Eyvah’ta Demet Akbağ ile birlikte paslaştıkları o müthiş komedi sahnelerini burada göremedim. Keşke paslaşabileceği tarzda güçlü bir karakter olsaydı ama bu film tek kişi üzerine Ayhan üzerine kurulu. Keşke tek bir karakter üzerine kurulu olmasaydı. Eyyvah Eyvah kadar komik değil.

Eyyvah Eyvah’ın altında ezilmiş
Serdar Akbıyık (Star Gazetesi): Ata Demirer’i farklı bir karakterle görüyoruz. Daha çok Eyyvah Eyvah ile son zamanda onun espri kabiliyetini gördük. Bence film Eyyvah Eyvah’ın başarısının altında ezilmiş. Eğer Eyyvah Eyvah olmasaydı bu filmde görüşler belki daha müspet olacaktı ama benim beklediğim espri yoğunluğuna sahip değil. Yine de Ata Demirer’in kendi o doğal kabiliyeti var. Onu seyretmek için eğlenmek için iyi bir film. Yeşilçam komedi havası hissetim.

Çıtayı düşürmüş
Alper Turgut (Cumhuriyet Gazetesi): Eyyvah Eyvah serisi hem gişe, hem de film anlamında daha iyiydi. Burada bayağı çıta düşmüş. İzlenir mi? İzlenir ama film vasat. Yer yer güldüren bir film ama çoğu yere gülmedim. Uzamış. Aslında pek bir konu, çatışma yok ve bir şey yok. Aslında ortada bir şey de yok. Eğlendin mi? Evet eğlendim. En çok kötü ve basit esprilere güldüm.

Finalde ağladık
Atilla Dorsay (Sabah Gazetesi): Finalde kendim için söyleyeyim ağlatıyor. Bunun yanı sıra Ata Demirer’in çizdiği o başarısız boksör tiplemesini iyi buldum. Oyunculuklar iyi. Karaktere inandırıyor. Eyyvah Eyvah ile karşılaştırılıyor ama bu farklı bir film, karakterler farklı. Herhalde Eyyvah Eyvah’ın seyirci bu filme gidecektir. Abartılmış komedi unsuru yok, gülmedik ama içinde hayatın kendisi var.FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..Berlin Kaplanı (fragman) | video.mynet.com

Yorumlar
  • yaw siz kendinizi niye kasıyosunuz bırakın izlemeyin o zaman izleyen izler sanamı sorcak gülüp gülmeyeceğini daha iyisini biliyosan cık yap arkdaş önüne gelen klavyenin başında eleştirmen oluyor madem en iyisini sen biliyosun çıkıp yapacksın yapamıyosan da saçma sapan konuşmak için konuşmaacksınız gerçi ne oldugunuz kim oldugunuzda ortada da neysee...

  • Eminim çok güzel olmuştur. kötü yaptığı başaramadığı bir oyunculuğu yok atanın.

  • komik bir adam başarılarının devamını dilerim

  • sacma saban fılmlerden sacma saban ınsanlara para kazancı verıyoruz .once sen gıt askerlık yapp

  • izlemem o zaman bende yarın gidecektim vay anasını

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir