13 Mayıs 2003 00:00

Berlin'de Türkiye Rüzgarları

6-17 Şubat 2002 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Berlin Film Festivali'nde Türk Sineması adına sevindirici gelişmelere tanık olacak... Yılmaz Güney'in Aç Kurtlar adlı 1969 yapımı filmi, "60'ların Avrupa Sineması Özel Bölümü"nde izleyiciyle buluşurken, Geçtiğimiz haftalarda Sundance Film Festivali'nde büyük başarı elde ettiğini

duyurduğumuz

Yeşim Ustaoğlu, Rotterdam Film Festivali ve Berlin Film Festivali'nin ortaklaşa düzenlediği "Rotterdam-Berlinale Ekspress" adlı etkinlikte tanıtmak üzere, Bulutları Beklerken adlı yeni projesini Berlin'e götürüyor. 43 proje içinden seçilen 6 yönetmenden biri olan Yeşim Ustaoğlu, bu etkinlik vesilesiyle ortak yapımcı bulma şansını bir hayli arttırmış oluyor. Öte yandan, Fipresci (Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği) jürisinin başkanlığına seçilen, (SİYAD) Sinema Yazarları Derneği başkanı Atilla Dorsay da Berlin'e doğru yola çıktı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir