20 Ocak 2011 01:00

Berlin'de yarışacak filmler

Seyfi Teoman'ın 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' filminin de kabul edildiği Berlin film Festivali 10 Şubat'ta başlıyor. İşte festivalde yarışacak filmler...

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


Bu yıl 61. Berlin Film Festivali'nde 'Altın Ayı' için 19 film yarışacak. Festival 10-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

Paula Markovitch'in ilk filmi 'El Premio'su, Macar Be'la Tarr'ın yeni filmi 'The Turin Horse', İspanyol Jaume Collet-Serra'ın 'Unknown'u, Joshua Marston'ın 'The Forgiveness of Blood'ı, İranlı Asghar Farhadi'nin 'Jodaeiye Nader az Simin'i, Michael Ocelot'un üç boyutlu animasyonu 'Les contes de la nuit'i, Lee Yoon-ki'nin 'Saranghanda, Saranghaji Anneunda'sı, Ulrich Kohler'in 'Schlafkrankheit'i, Rodrigo Moreno'nun 'Un Mundo Misterioso'su, Alexander Mindadze'nin 'V Subbotu'su yarışma filmleri olarak belirlendi.

JC Chandor'un çektiği Kevin Spacey, Jeremy Irons, Demi Moore, Paul Bettany ve Zach Quinto’nu rol aldığı 'Margin Call' da yarışma filmleri arasında yer alıyor.

Festivalin yarışma bölümüne daha önceden kabul edilen filmler ise şöyle: Seyfi Teoman'dan Bizim Büyük Çaresizliğimiz', Ralph Fiennes'den 'Coriolanus', Jonathan Sagall'dan 'Odem', Miranda July'den 'The Future', Andres Veiel'den 'Wer wenn nicht wir'i ve Victoria Mahoney'den 'Yelling To The Sky'.

Yarışma dışında gösterilecek filmler listesinde ise Coenler'in 'açılış filmi' True Grit, Wim Wenders'in efsane dans sanatçısı Pina Bausch'a adadığı 3 boyutlu yapıtı, Yasemin Samdereli'nin ilk filmi 'Almanya - Willkommen in Deutschland', Philippe Le Guay'in 'Les femmes du 6e'me e'tage', Wolfgang Murnberger'Mein bester Feind' adlı yapıtları yer alıyor.

Yorumlar
  • yurtdışında Türk filmlerini görmek gurur verici. yolu açık olsun...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir