13 Mayıs 2003 23:41

Berlin'den Robert Altman'a Ödül

52. Berlin Film Festivali, Amerikalı yönetmen Robert Altman'ı "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" ile onurlandırdı. Buffalo Bill and the Indians (1976), Secret Horror (1985), Kansas City (1997), The Gingerbread Man (1998) ve Cookies (1999) adlı filmleriyle daha önce Berlin'de yarışan Altman, "Buffalo Bill and the Indians" ile Altın Ayı'yı almaya hak kazanmıştı. Robert Altman, Oscar'ın en kuvvetli adaylarından gösterilen son filmi Gosford Park'ta , İngiliz soylularına yüklenen Altman, 71 yaşında olmasına rağmen yenilikçi sinema diliyle hayranlık toplamaya devam ediyor.
Yorumlar
  • Fena bir film değil Buffalo Bill ve Indians ama genel kannat Altaman'ın Vahşi Batıyı oldukça kişisel yorumladığı yönünde.Hatta saygızca olarak niteleyenler bile var.Ne yalan söyleyeyim, filmi izledikten sonra, saygısızca bulmasam da kişisel olduğuna ben de ikna oldum.Ancak filmin kadrosu muhteşem; Paul Newman, Burt Lancaster, Geraldine Chaplin, Harvey Keitel....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir