5 Şubat 2007 12:42

Beyazperdede Mutluluk

Livaneli yazdı, Abdullah Oğuz çekti...

Anlaşılan, sinemamız edebiyat dünyasına iyice yaklaşmaya başladı. Son dönemde pek çok yeni proje bir edebiyat eserini kaynak alıyor. Ciddi bir senaryo problemi yaşayan Türk sinemasının romanlara ve hatta çizgi romanlara el atması bu anlamda bir çıkış yolu oluşturabilir.Zülfü Livaneli'nin Mutluluk adlı kitabı, yönetmen Abdullah Oğuz tarafından sinemaya uyarlandı ve filmde başrolleri Talat Bulut, Özgü Namal ve Murat Han paylaştı."Film, Meryem'in perişan ve baygın halde, bir göl kenarında bulunmasıyla başlar. Ailesi kızlarının bir namussuzluk yaptığını düşünerek töre gereği öldürülmesine karar verir. Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal'e verilir. Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal'in yolları, Profesör İrfan Kurudal'la kesişir. Bu karşılaşma üçünün de kaderlerini değiştirecek mutluluğa doğru bir yolculuğun başlangıcı olur."
Yorumlar
  • mutluluk ve özgü'nün oynadığı diğer filmlerde şahane.ama mutluluk çok başka olmuş.zülfü livanelinin kalemine,abdullah oğuz'un ellerine ve oyuncuların yüreklerine sağlık.herkes şahane oynamış ama özgü bir başka oyunculuk sergilemiş.tekrar terkrar tebrik ederim.ayrıca özgü yü çok ama çok sevdiğimide burdan belirtmek isterim.

  • Film harika olmuş.Senaryodan ziyade oyuncular harika.Hepsi süper oynamış.Yeni bi yüz Murat Han'ı da kutluyorum.Özgü namal zaten harika bi oyuncu ona bişey demiyoruz.Filmi herkeze tavsiye ederim.

  • izlenebilir ama film ilk başlarda biraz sıktı!!başka kusur olarak biraz arada müzik verilmeliydi çok donuk bi film:(

  • tek dileğim,kitaptaki lezzeti beyaz perdede bulmak...çünkü göz açıp kapayana kadar hıphızlı okuduğum ender kitaplardandır mutluluk...inşallah çok ama çok beğenilir...

  • zülfü livanelinin sanatçı portföyünde sinema yönetmenliği de vardır. bu açıdan duyguları daha iyi yansıtması filmi kendi de çekebilirdi. zaman bulamamıştır herhalde!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir