21 Şubat 2012 01:00

Bilet bulamayınca sinemayı bastılar!

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, bir grup sinema tutkunu, geçen 16 Şubat'ta gösterime giren dev bütçeli "Fetih 1453" filmine bilet bulamayınca ilginç bir yola başvurdu. Cüppe giyip, sarık takan grup, mehter marşı ile geldikleri sinemada kendileri için ek seans düzenletti.

Pazartesi saat 22.30 sıralarında Osmanlı kıyafetleri giyen yaklaşıp 20 kişilik grup, keman, klarnet ve darbuka eşliğinde mehter marşı söyleyerek, "Cine Point" sineması önünde toplandı.

Yönetmenliğini Faruk Aksoy'un yaptığı "Fetih 1453" filminin akşam seanslarına bilet bulamadıklarını belirten grup, sinemanın işletmecisi Turgut Çağlar'dan kendileri için ek seans açmalarını istedi. Çağlar, 40 kişi olmaları halinde ek seans açabileceklerini bildirdi. Bunun üzerine gruptakiler telefonlara sarılıp, yakınlarını da davet etti. Kısa sürede 50 kişiye ulaşan grup, biletleri 10 TL'den satılan filmi, saat 23.00'e konulan ek seansla izleme fırsatı buldu.


FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Gişede rekora koşuyor
Marmaris Cine Point sineması işletmecisi Turgut Çağlar, "Gençlerimiz "Bilet bulamadık, sinemayı basacağız' dedi. Bunun üzerine biz de onlar basmadan kendimiz açalım dedik. Gençlerimizin böylesine kaliteli ve tarihimizi anlatan bir filme sahip çıkması bizleri ayrıca gururlandırdı" dedi.

İstanbul'un fethin konu olan ve 17 milyon dolar ile Türk sinema tarihinin en büyük bütçeli filmi olan "Fetih 1453" gösterime girdiği ilk günden itibaren gişe rekorları kırmaya başladı.

Senaryosunu Atilla Engin'in yazdığı, üç yılda çekilen filmde Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Ali Rıza Soydan, Sedat Mert, Cengiz Coşkun, Naci Adıgüzel, Erdoğan Aydemir ve Erdal Alkan rol alıyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir