30 Temmuz 2004 13:21

Biletler Kilisede

İsa Hristiyanlara serbest, Müslümanlara yasak

Mel Gibson'ın olay filmi Tutku: Hz.İsa'nın Çilesi Malezya'da gösterime büyük tartışmalarla giriyor. Malezya Film Sansür Kurulu filmi sadece Hristiyan seyircilerin görmesini uygun buldu.25 milyon nüfusu olan Malezya'da halkın % 9'u Hristiyan, % 66'sı Müslüman. Sansür kurulu yaptığı açıklamada filmin gösterimini tamamen yasaklamak istemediklerini ama hikaye dini bir hikaye olduğu için de dikkatli davranmak gerektiğini söyledi. Dolayısıyla bulunan en makul çözüm de flm gösteriminin sadece Hrisiyanlara açık olması oldu. Filmin medyada reklamının yapılmasına izin verilmeyecek ve biletler sadece kiliselerde satılacak. Böylece yabancı bir dine mensup birinin filmi izlemesi zorlaşacak.Bulunan çözümün tamamen engelleyici olmadığının farkında olan kurul, Hristiyan bir arkadaşı olan birinin film biletini temin edebileceğinin farkında ama daha iyi bir çare de bulamamışlar. Ne diyelim, en baştan kestirip atmaktan, film bu ülkede gösterilemez demekten daha iyi bir yaklaşım olarak gözüyor. Bakalım korkulduğu gibi İsa Malezya'yı birbirine katacak mı?
Yorumlar
  • size esenlik diliyorum,ve bu filmin gerçekten tanrıdan olduğunu biliyorum.

  • İnsanların ugraştıgı şeylere bakın rezalet........

  • Sansüre sonuna kadar karşıyım. En azından bir yaş sınırlaması olmalıydı. Ama tabi müdahale mümkün değil. Ne yapalım. Medenileşmekle ilgili birşey bu...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir