13 Mayıs 2003 23:41

Bin Ladin Rolünde Ben Kingsley

Televizyondaki haber bültenlerinin değişmez ve gizemli siması haline gelen Usame Bin Ladin'in er geç sinemada da karşımıza çıkması kaçınılmazdı. Ve çıkmak üzere: Menahem Golan, Bin Ladin'in hayatını konu alan bir film çekme hazırlıkları içinde olduğunu açıkladı. Golan, Chuck Norris'li The Delta Force gibi filmlerin yapımcısı ve yönetmeni. Dolayısıyla, Orta Doğu'daki çatışmaların hiç de yabancısı değil. Bin Ladin rolünü önereceğini söylediği aktör de, uzun sakallara ve çöl kıyafetlerine yabancı değil: Ben Kingsley! Yanda posterini görmekte olduğunuz 1996 yapımı TV filminde Hz. Musa'yı canlandırmış olan Kingsley'i, daha ziyade Gandhi rolündeki başarısıyla tanıyoruz. Nastassja Kinski'li Harem (1985) ise, oyuncunun çöl sıcaklarına alıştığı bir diğer yapımdı.Başarılı oyuncuyu Gandhi'den Bin Laden'e götüren yol, çağımızın barıştan çok savaşa kucak açar olduğunu imlemiyordur umarız...Sıcak gündemle bağlantılı bir diğer gelişme ise, Mısırlı ünlü yönetmen Yusuf Şahin'in demeci oldu: Şahin, hayli Amerikan aleyhtarı bir üslupla, Japonya ve Rusya'nın ardından ABD'nin Arap ülkelerine azap çektirmeye başladığını ifade etti...Sinema ve Politika başlıklı foruma katılmak için tıklayın.
Yorumlar
  • ben kıngsley once gandhı.daha sonrada schındlers lıst le tanıdıgım sınemanın en buyuk aktorlerınden bırı nasıl kı godfather ı brando dan baskası.one flew over the cuckoos nest de de macmurphy ı nıcholson dan baskası oynayamazsa gandhı yı de kıngsley den baskası oynayamaz.gandhı bu sıte de yok olmasını gercektende ısterım

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir