11 Eylül 2006 11:49

Bir Aslan Miyav Dedi

Venedik'te Altın Aslan'ın seçimi şaşırttı!

Jia Zhangke'nin yönettiği Sanxia Haoren (Still Life) Venedik'te Altın Aslan ödülü alarak herkesi şaşırttı. Film, hidroelektirk santrali Gorges'ın inşası esnasında bir köyde yaşananları anlatan, öyküden çok atmosfere dayalı bir çalışma.En İyi Yönetmen alanında Gümüş Aslan ödülünün sahibi ise Private Fears In Public Places ile Alain Resnais oldu. Emanuele Crialese'nin Nuovomondo filmi de Gümüş Aslan'a uzandı. 63. Uluslararası Venedik Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi, ödülünü SMS atarak kutlayan Hollywoodland oyuncusu Ben Affleck oldu. Helen Mirren, The Queen filmindeki 2. Elizabeth rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Film ayrıca Peter Morgan'a En İyi Senaryo ödülü kazandırdı.Özel Jüri Ödülü ise Mahamat Saleh-Haroun'un Taratt filmine verildi...
Yorumlar
  • iyi kide ben affelecki seçmişler ona ve kardeşine bayılıorum

  • Ben Affleck çok şaşırdım doğrusu akşam kardeşim deyince inanmamıştım.Demek ki gerçekten iyi oynamış tebrikediyorum Helen Mirren'a zaten laf yok.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir