29 Eylül 2010 00:00

'Bir avuç kar' Montpellier’de

Erol Mintaş’ın yönettiği kısa film 'Berf/ Kar' Fransa’daki 32. Cinemed Film Festivali Kısa Film Yarışması’na seçildi.

Yönetmenliğini Erol Mintaş’ın yaptığı Türkiye-Romanya ortak yapımı kısa film 'Berf/ Kar' Fransa’daki 32. Cinemed Film Festivali Kısa Film Yarışması’na seçildi.

Ağrı’nın küçük bir köyünde yaşayan bir anne, oğul ve torunun hikâyesini konu alan filmde ölmeden önceki son isteği 'bir avuç kar' olan, oğlunu kaybetmiş bir annenin acısı anlatılıyor.

Yönetmen Erol Mintaş’ın 'Anne Oğul Üçlemesi' adlı üçlemesinin ilk filmi olan 'Butimar’dan sonra gerçekleştirilen Berf’in çekimleri 2009 sonbaharında Doğubeyazıt’ta tamamlanmıştı.
Filmin Türkiye ilk gösterimi ise bu yılki 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’de Kısa Film Yarışması’nda yapılacak.

Yorumlar
  • Film çok süper, konu çok dramatik başarılı bir film ellerinize sağlık.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir