25 Eylül 2009 10:12

Bir Cadde Filmi!

Üniversite öğrencilerinin kendi imkanlarıyla çektiği filmin fragmanı izlenme rekorları kırdı...

"Öğrenci işi" amatör filmcilik uzun metraja açılmaya başladı. Geçen gün yaptığımız Dokuz Eylül Üniversitesi haberinden sonra benzer projeleri müjdeleyen mektuplar aldık. Bunlardan biri de, Cadde adını taşıyor.Bilgi, Anadolu, Maltepe, Odtü gibi üniversitelerden 40 öğrencinin kendi imkanlarıyla çektiği uzun metraj film Cadde'nin post prodüksiyon çalışmaları devam ediyor. Bağdat Caddesi'nde yaşayan bir ailenin duygusal ilişkilerini ve kavgalarını anlatan filmi Doğa Can Anafarta yönetti.Yapımcı, Sercan Çiçekoğlu; görüntü yönetmeni, Sezer Uçar; filmin oyuncu kadrosu, Yigit Uçar, Akan Akkaya, Efe Kudu, Onur Akbulut gibi ögrencilerden oluşuyor. Yapımın fragmanı film/video sitelerinde oldukça ilgi gördü.
Yorumlar
  • Filmden haberdardım,projenin bu kadar detaylı olmasına bayıldım.Gençler iyi iş çıkarmışlar.

  • yeni nesilin önünün açılması için birileri bir yerlerde bağıra bağıra çaba gösteriyor ama neden hala görmezden gelindiğini anlayamıyorum.bir film yapmak yada yönetmek için illahi önemli birininin oğlu yeğeni yada tanıdığı mı olmalı yada parası mı olmalı anlamıyorum...neden Amerika ya bu konuda kızamadığımız ise apaçık ortada....arkadaşları tebrik ediyorum...yolları açık olsun...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir