9 Şubat 2011 01:00

Bir film ilk kez hem TV'de hem sinemada

Türk sinema tarihinde ilk kez yapılan bir anlaşmaya imza attı.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


Kutsal Damacana serisinin son filmi bir ilke imza atılmasına neden oldu. Şafak Sezer'in rol aldığı, serinin ilk iki filmi gişede başarılı olurken, Ersin Korkut'un başrole geçtiği üçüncü film rakamlarıyla yapımcısını korkuttu. Yapımcı firma 'Kutsal Damacana: Dracoola'nın gişe yarışında çok fazla ilerleyemeyeceğini görünce, Türk sinema tarihinde ilk kez yapılan bir anlaşmaya imza attı.

SADECE 54 SALONDA
21 Ocak'ta gösterime giren film, 4 Şubat'tan itibaren de Digitürk Sinema Salonu'nda gösterilmeye başlandı. Böylece gişede duraklayan film, zekice bir hamle ile yapımcı firmaya para kazandırmış oldu. Bu duruma tepki gösteren birçok sinema salonu ise filmi gösterimden çıkardı. 221 salonda gösterime giren film, şu an sadece 54 salonda izlenebiliyor.

KORKUT'SUZ DAMACANA DAHA BAŞARILI
Şafak Sezer, Ersin Korkut ve Büşra Pekin'in rol aldığı, 2007 yılında gösterime giren 'Kutsal Damacana', 627 bin gişe yapınca, yapımcı firma filmin devamının çekilmesine karar verdi. Serinin 2010'da çekilen ikinci filmi 'Kutsal Damacana: İtmen'de Şafak Sezer'e bu kez Ersin Korkut yerine Mustafa Üstündağ eşlik etti. 802 bin kişinin izlediği izlenen 'Kutsal Damacana: İtmen', serinin gişede en başarılı filmi oldu. Üç hafta önce gösterime giren 'Kutsal Damacana: Dracoola' ise 209 bin kişi tarafından izlenerek serinin en düşük izlenme rakamına sahip oldu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir