1 Temmuz 2004 13:53

Bir Güzel Sevdim Narnia'dan

Nicole Kidman fantezi klasiğinde mi?

Beyazperde.com okurları C.S. Lewis'in fantezi klasiği Narnia Günlükleri'nin beyazperde yolunda olduğunu biliyorlar. Peki projeye Nicole Kidman katılmak üzere desek, şaşırırlar mı? Avustralyalı aktris ne yazık ki serinin müthiş karakterlerinden Beyaz Cadı'yı canlandırmayacak. Ama işler yolunda giderse Cate Blanchet'in Yüzüklerin Efendisi'nde yaptığı gibi, anlatıcı olarak sesini ödünç verecek.Yedi kitaplık külliyatın Aslan, Dolap ve Cadı isimli birincisinden uyarlanacak olan filmde Beyaz Cadı'yı Tilda Swinton canlandırırken, Kidman yedi filmin yedisinde de vazife alırsa 100 milyon dolar civarında bir para kazanmış olacak.Türkçemizde de tekmili birden yayınlanan klasikler, batı edebiyatında önemli bir yere sahip. Tolkien'la birlikte ismi anılan az sayıdaki yazardan biri olan Lewis, kitap serisinde Narnia isimli, içinde konuşan hayvanların, tanrısal bir aslanın, sayısız yaratığın ve Beyaz Cadı'nın yer aldığı büyülü bir dünya yaratmıştı. 1950'de başladığı Narnia Günlükleri'ni 6 kitapta toplayan İngiliz yazar, sonradan herşeyin nasıl başladığını anlattığı 7. bir kitap olan Aslan, Dolap ve Cadı'yı yazmış, ancak sonradan yapılan baskılarda bu kitap kronolojik olarak uygun olduğu yere, en başa yerleştirilmişti.Bu büyülü dünya hakkında daha fazla bilgi Narnia.com adresinden edinilebiliyor.Filmin söz verildiği gibi 2005 sonuna yetiştirilip yetiştirilmeyeceğini ise bekleyip göreceğiz. Bu arada tüm gelişmeler, her zaman olduğu gibi Beyazperde.com'da.
Yorumlar
  • Bekleyip görelim.

  • Neden katılamadı acaba cok yoğun çalışıyor.Oynadığı her filme kendi havasını zerafetini katan ender oyunculardan kasım aylarına doğru the birth ve sean penn ile başrolünü paylaştığı the interpreter ile göreceğiz eminim kusursuz oynamıştır.Dediğim gibi keşke bu projede yer alsaydı peki beyaz cadıyı kim canlandıracak? nıcole için söylediklerim aynen cate içinde gecerli harika bir seçim olmuş...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir