27 Nisan 2007 09:34

Bir İmkan Olarak Ada

Michel Houellebecq: Kendi romanımı kendim çekerim!

Sinema dünyası, çarpıcı Fransız yazar Michel Houellebecq'i çok seviyor. Yazarın kitaplarını beyazperdeye çok yakıştıran yapımcılar, şimdi de ünlü yazara bir film emanet etmeye karar verdi.İspanyol yapım şirketi Morena Films'in yapımcılığını üstleneceği The Possibility of an Island'ın senaryosunu ve yönetmenliğini Houellebecq üstlenecek.Yazar filme kaynaklık eden ödüllü kitabında, distopik bir bilim kurgu hikayesi anlatıyor. Yaşam krizi yaşayan bir komedyen, klonlamayı amaç haline getiren bir gruba katılıyor. Kitap, George Orwell ve Albert Camus gibi baba yazarların eserleriyle karşılaştırılıyor.Projede, Benoit Magimel rol alacak.
Yorumlar
  • bence cok ii düşünmüş. Zaten her zaman varolan bir sorun var sinema dünyasında. Senaristin ya da yazarın yönetmenle uyuşmaması ve yönetmenin, karısmasını engelleyerek cektiği filmi begenmemesi. E böylece bu sorun ortadan kalkmış olur ve yazar kendi filmini kendi cekerek tam olarak hayal ettiği seyi beyazperdede yansıtma imkanı bulur. müthiş.

  • Vaaooov...:)Cidden merak ettim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir