13 Haziran 2003 21:08

Bir "Kahraman" Daha Yitti!

Sinemanın dev oyuncularından, Oscar ödüllü aktör Gregory Peck, 87 yaşında yaşama gözlerini kapadı. Ölüm nedeni kesin olarak açıklanmayan oyuncu, eşi Veronique'le birlikte yaşadığı Los Angeles'daki evinde sevenlerinin arasından ayrıldı.Gregory Peck, sinema tarihinin klasikleri arasına giren onlarca yapıma katkıda bulunmuştu. To Kill a Mockingbird (Bülbülü Öldürmek) filminde çizdiği avukat Atticus Finch karakteriyle Oscar ödülü sahibi olmuş ve bu rolüyle Amerikan Film Enstitüsü'nün "Sinema'nın Kahramanları" listesine girerek, karakterini ölümsüzleştirmişti.Kariyerinin başından bugüne kadar katkıda bulunduğu filmler arasında; Alfred Hitchcock'un yönetmenliğini üstlendiği Spellbound, western filmleri Duel in the Sun ve Gunfighter, daha sonra bir devam filmi de çevrilen Korku Burnu, korku klasiği The Omen ve The Boys From Brazil gibi yapımlar bulunuyor. Yakışıklı oyuncunun en unutulmaz rollerinden biri de, hiç kuşkusuz, çiçeği burnunda bir Audrey Hepburn'u dünyaya tanıtıp uluslararası bir star yapan, Roman Holiday'deki paparazzi Joe Bradley karakteridir.Peck, kamera önündeki başarılı performanslarının yanı sıra, aktivist kimliği ve liberal derneklere verdiği desteklerle de Hollywood'da örnek olmuş bir sanatçıydı.
Yorumlar
  • Ne diyebilirim ki? En sevdiğim roman kahramanlarımdan biri olmus. O kadar iyi bir oyuncuydu ki. Toprağın bol olsun manevi babacığım. :) Senden çok şey öğrendim.

  • çok büyük bir oyuncuydu. en iyilerdendi hatta gördüğümüz. toprağı bol olsun...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir